19.00 Na konci hry, S. Gray, Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 h Niekto to rád horúce, Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Ujo Váňa, A. P. Čechov, Astorka – Korzo 90, Suché mýto 17
19.00 English is Easy, Csaba is Dead, V. Klimáček, K. Vosátko a kol. súboru, GUnaGU, MKS – Klub Čierny havran, Biela 6
19.00 Zimná rozprávka, W. Shakespeare, Štúdio Kaplnka, VŠMU, Ventúrska 3
KONCERTY A PODUJATIA
17.15 Dni starej hudby, Slovenská národná galéria – Vodné kasárne, koncert
19.00 Peter Lipa: „… v najlepších rokoch“, koncert, Štúdio L&S, Námestie 1. mája 5
20.30 Donau Monarchie Jazz Band, Odbojárov 9
21.00 PARA, koncert a krst, Charlies pub, Špitálska 4
KINÁ
Umelá inteligencia, USA, Istota, Karloveská 32, 17.15 a 20.00 h; Hviezda, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Istropolis, Veľká sála, Trnavské mýto 1, 15.00, 18.00 a 20.45 h; Polus center, 13.00, 15.05, 15.50, 18.00, 18.40, 20.50 h a 21.30 h
Amélia z Montmartru, Fr., YMCA, Karpatská 2, 20.30 h; Polus center, 15.10, 19.55 a 22.25 h
Zázarak v Miláne, Tal., FK Múzeum, MMB, Primaciálne nám. 3, 19.00 h
Dracula 2000, USA, Obzor, Radlinského 18, 15.30, 18.00 a 20.30 h
Jurský park, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 a 20.00 h; Polus center, 13.30, 15.40, 17.50, 20.00 a 22.15 h
Cesta samuraja, USA-Jap.-Fr., FK Nostalgia, Stavebná fakulta, Starohorská 2, 18.30 a 20.45 h
Dr. Dolittle, USA, DK Ružinov, Ružinovská 28, 18.00 h
Stalker, ZSSR, FK Za Zrkadlom, Rovniankova 3, 18.09 h
FINAL FANTASY: Esencia života, Jap.-USA, Lúky, Vígľašská 1, 20.00 h
Ignoranti, Tal./Fr., Charlie centrum, 17.00 a 18.45 h
Tmavomodrý svet, ČR/VB, Charlie centrum, 19.00 h; Polus center, 14.30, 16.55 a 19.30 h
Samotári, ČR/Slovinsko, Charlie centrum, 18.00 h
Rebeli, ČR, Charlie centrum, 17.00 h
Dohola?, USA, Charlie centrum, 17.45 h
Chuť čerešní, Irán, Charlie centrum, 20.00 h
Návrat idiota, ČR, Charlie centrum, 19.30 h
Spy Kids, USA, Istropolis, Kinosála 1, Trnavské mýto 1, 16.00, 18.00 a 20.00 h; Polus center, 13.45, 15.45 a 17.45 h
Luna Papa, Rak.-Nem.-Švaj.-Fr., Istropolis Artkino, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h
Vyhnání z ráje, ČR, Polus center, 22.00 h
15 minút, USA, Polus center, 19.45 a 22.25 h
Rýchlo a zbesilo, USA, Polus center, 14.25, 16.45, 19.05 a 21.25 h
Mačky a psi, USA, Polus center, 13.15, 15.15, 17.15 a 19.15 h
Pearl Harbor, USA, Polus center, 21.15 h
Denník Bridget Jonesovej, USA, Polus center, 13.00 a 17.45 h
DISKOTÉKY
Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1
Rock Night, Aligátor, Laurinská 7
Housemaniacs, DJ Vojto, Club 39, Staré grunty 51
Disco, Kráter Pub, Vysoká 15
Disco, Jalta Bar, Gorkého 15
Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Reggae party, Charlies Pub, Špitálska 4
Ružovočervená noc, Budha bar, Medená 16
Disco, Striptíz party, Apollon, Panenská 24
Alternative Nation, Duna, Radlinského 11
PRE DETI
10.00 Kreslím, tvorím, maľujem, pohľadnice zo suchých listov, Klub 22, Vavilovova 22
10.00 Nezabudnite!, tvorivá dielňa, Bibiana, Panská 41
14.00 Babka Korenárka, výchovno-vzdelávacie podujatie, M Klub, Gessayova 10
14.00 Lev a myš, stretnutie s bájkou, Klub detí Slniečko, Furdekova 6/a
14.00 Chcete sa dozvedieť niečo o zvieratkách? beseda pre deti s veterinárom, SD Prievoz, Kaštieľska 30
14.00 Záhada v Zoopotámii, divadlo pre najmenších, SD Nivy, Súťažná 18
14.00 Šarkaniáda, zhotovovanie šarkanov, Areál Štrkovec, Drieňová 9
14.00 Čo dokáže naše telo, CC Centrum, Jiráskova 3
VÝSTAVY
Stredoveká kuchyňa v archeologických nálezoch, Archeologické múzeum, Žižkova 12; december
Výskumy antických stavieb v retrospektíve, Archeologické múzeum, Žižkova 12; december
Slovensko pred Veľkou Moravou, Archeologické múzeum, Žižkova 12,; december
Prechádzky minulosťou. Od osvietenstva po Biedermeier, výstava starožitníctva, Stará radnica, Primaciálne nám. 3; do 18. novembra
Stopy „keltskej“ Bratislavy, Pálffyho palác, Panská 19; do 25. novembra
Stredoveké maliarstvo a sochárstvo 19. stor., Chigeki Tomura, Pálffyho palác, Panská 19; do 28. októbra
Salón galérie Ardan, maľby, grafiky, plastiky a úžitkové umenie, Lermontovova 14; 30. novembra
Jozef Ondzík – Tomáš Leňo, fotografie, Galéria fotografie Profil, Prepoštská 4; do 28. októbra
Filip Kulisev Photography, fotografie, Galéria Thoha, SPS, Rožňavská 28; do 31. októbra
Starý a nový Prievoz, fotografie, Cultus, Spoločenský dom Prievoz, Kaštieľska 30, do 31. októbra
Ľudia spod Bukovských vrchov, Fotografia, Galéria Profil, Prepoštská 4, do 28. októbra
WAR, objekty, Galéria Priestor, Somolického 1/B, do 28. októbra
Bez merítka, arch. a diz. R. Nechtík, K.F.A. Gallery, Karpatská 11, do 2. novembra
Rárohy, Jofi Gašparík, K. gallery, Ventúrska 8, do 29. októbra
Marián Vanek: Vždy s úsmevom a nikdy inak…, jubilejná výstava výtvarných prác, Primaciálne nám. 3, ; do 31. októbra
V.I.P., Veľmi interesantný plast, Textil a fotografie, Galéria Marat art, Panská 6
100 majstrovských diel z Vitra Design Museum, putovná výstava zbierky miniatúrnych stoličiek
Induo, odevná tvorba, Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 26. októbra
Hľadanie sa už začalo, interaktívna výstava Schola Ludus, Dom techniky ZSVTS, Škultétyho 1
Tunelomilovanie, fotografie a kresby Natálie Muratovej-Oravcovej, Klub 22, Vavilova 22,
A uvidel som, fotografie P. S. Schneidera, Rakúske veľvyslanectvo, Ventúrska 10
Jozef Ondzík – Tomáš Leňo, výstava dok. cyklov o živote a dedinách na východnom Slovensku, do 28. októbra
Andante v obraze, fotografie Dušana Křísteka, kaviareň La Dolce Bionda, Polus City Centrum
Top Twenty, diela Vlada Eliáša, Galéria a klub BURYzone, Čajakova 11