Pohár starostu v tenise získal Juraj Holdoš

Na tenisovom kurte na Ladzianskeho ulici sa počas víkendu skončil 8. ročník tenisového turnaja amatérov. Na programe boli kategórie seniori nad 40 rokov a dospelí do 40 rokov. Bohužiaľ, neprihlásila sa ani jedna žena. Muži do 40 rokov bojovali o Pohár ...

Finalisti turnaja Igor Podmajerský a Juraj Holdoš. V dramatickom stretnutí napokon v troch setoch zvíťazil Juraj Holdoš (vpravo).

FOTO SME – PAVOL MAJER

Na tenisovom kurte na Ladzianskeho ulici sa počas víkendu skončil 8. ročník tenisového turnaja amatérov. Na programe boli kategórie seniori nad 40 rokov a dospelí do 40 rokov. Bohužiaľ, neprihlásila sa ani jedna žena. Muži do 40 rokov bojovali o Pohár starostu mestskej časti Bratislava-Nové Mesto. Z víťazstva sa tešil Juraj Holdoš, ktorý vo veľmi dramatickom a kvalitnom finále porazil Igora Podmajerského 6:3, 0:6, 7:6. Rozhodnutie padlo až v tajbrejku, v ktorom bol stav 9:7. Tretie miesto obsadil Szalai.

V kategórii seniorov bolo finále Chladný – Oboril. Kvalitou nezaostávalo za mužským finále a Vladimír Chladný zvíťazil 6:1, 6:4. Tretia priečka patrí pánovi Svitokovi, ktorý sa stal zároveň aj najstarším účastníkom turnaja. Narodil sa v roku 1937!

Hlavným organizátorom bol František Krútel, ktorého nadšenie venovať sa amatérskym tenistom trvá už osem rokov: „Turnaj som vymyslel i dlhé roky organizoval, ale tento ročník bol pre mňa posledný, lebo zdravotný stav mi to už nedovoľuje. Som rád, že nám oba víkendy prialo počasie. Mužov a seniorov sa nám prihlásilo dvadsaťjeden a úroveň vo všetkých kategóriách bola veľmi dobrá, u mužov výnimočná. Do poslednej chvíle nebolo jasné, kto zvíťazí. Hovorí o tom napokon aj výsledok tajbrejku, v ktorom držiteľ pohára Juraj Holdoš vyhral len tesne 9:7.

Keby som mohol porovnať účasť s minulými rokmi, o niečo poklesla medzi mužmi.“ Turnajom na Kramároch sa miestni tenisti rozlúčili so sezónou a ďalší turnaj ich čaká ako otvorenie na úvod tej novej.