teorologického ústavu na Kolibe.
Najviac ľudí sa zaujímalo o vznik predpovedí počasia. Meteorológov často prekvapili odborné vedomosti mladých návštevníkov. Otázky sa týkali nielen spoľahlivosti informácií o predpovedi počasia, ale aj možnosti celkovej zmeny klímy.
Jedna z najzaujímavejších častí prehliadky bola strecha ústavu, kde sa nachádza observatórium a prístroje na meranie rýchlosti vetra či intenzity slnečného žiarenia. Kroky záujemcov často viedli aj do meteorologickej záhradky.
Návštevníci mohli nazrieť do miestností, kde pracovníci sledujú družicové zábery, zisťujú kvalitu ovzdušia či rýchlosť vetra, a zároveň si mohli pozrieť aj zaujímavé videoprojekcie.
Po spletitých chodbách sa počas Dňa otvorených dverí prechádzali najmä rodiny s deťmi, skautské výpravy a dôchodcovia.
V jednej z miestností si mohli deti zasúťažiť vo fúkaní do prístroja, ktorý inak zisťuje rýchlosť vodných tokov a získať za to sladkú odmenu. Na tabuli výsledkov vynikal medzi mladými návštevníkmi aj 73-ročný dôchodca. Okrem toho si mohli pod mikroskopom prezrieť rôznych živočíchov žijúcich v našich vodách. "Deti boli úplne fascinované. Strávili sme tu viac ako dve hodiny," povedala s úsmevom pani Katarína, ktorá prišla s dvoma ratolesťami.
Deň otvorených dverí, ktorý je organizovaný pri príležitosti Svetového dňa vody a Svetového meteorologického dňa, sa konal už ôsmykrát.