V sobotu dopoludnia od Kyjského rybníka až k liběnskému prístavu sa chystá pastva pre oči – Plavenie na Rokytce. Vodáci a priaznivci zábavy, rodáci všetkých generácií budú splavovať rieku na najrozličnejších plavidlách.
V spoločenskej sále hotela Aristo, Seifertova 65, Praha 3 sa od 16.00 h dozviete niečo Z tajností žižkovského podsvetia v rámci festivalu Nekonvenčná žižkovská jeseň. Ide o hudobno-divadelné predstavenie z prostredia Žižkova prvej republiky so sprievodom Staropražskej kapely a Pražských tamburinistov.
V nedeľu od 19.00 h v Divadle ABC, Praha 1 môžete navštíviť charitatívny koncert Hybš hrá Ježka. Moderuje Jiří Suchý, zaznejú tradičné piesne V+W.
Ak sa v nedeľu okolo obeda ocitnete pri Lorete v Prahe 1, od 12.00 h sa môžete započúvať do zvonkohry – v podaní Radka Ryška zaznie Chvalte Hospodina a Loutna česká od Michny z Otradovíc.
Myslite aj na deti. Do 28. októbra potrvá v Stredočeskom múzeu Roztoky u Prahy, Betlémské nám. 2, Praha 1 výstava bábok Gašparko hľadá deduška. Deti si môžu pozrieť asi 150 bábok vyrobených od polovice 19. storočia do súčasnosti. Nájdu tam vodníkov, drakov, čertov, kostlivcov, princezné i rytierov. Otvorené je od 10.00 do 17.00 h.
V Dome u zelenej žaby, U Radnice 13, Praha 1 v Múzeu detskej kresby usporadúvajú cez víkendy zaujímavé programy pre deti (i dospelých). Môžete si pozrieť ukážky z ľudovej tvorby, tradičných výtvarných techník, bábkového divadla, piesní, je tu príjemné posedenie a zaujímavé rozprávania o histórii Prahy. To všetko medzi 10.00 a 18.00 hodinou.
* * *
Vo Viedni sú v sobotu a v nedeľu zaujímavé tri koncerty vážnej hudby: Orchestre de la Suisse Romande bude interpretovať diela Blanka, Brahmsa, Debussyho a Ravela v Musikverein na Karlsplatz 6 o 19.30 h, vstupné 70 – 770 ATS.
Wiener Kammerorchester hrá diela Schuberta a Haydna v Konzerthaus na Lothringerstrasse 20. Začiatok koncertu v sobotu je o 15.30 h a v nedeľu o 10.30 h, vstupné 100 – 540 ATS.
V nedeľu interpretuje Wiener Streichsextett diela Beethovena, Cerha a Čajkovského v Musikverein na Karlsplatz 6, 19.30 h, vstupné 70 – 360 ATS.
Ak máte chuť na niečo netradičné, môžete sa v sobotu i v nedeľu zúčastniť na medzinárodnom festivale šarkanov na Donauinsel. Určite to bude veľmi nevšedný a farbistý pohľad.
Z výstav môžeme odporúčať nedeľnú návštevu výstavy Ernsta Fuchsa v paláci Harrachovcov. Výstavu si môžete pozrieť posledný deň, pretože sa končí.
Taktiež v nedeľu si môžete medzi 8.00 a 12.00 h zájsť na trh na Dr. Josef-Resch-Platz. (mi)