je suma 49 miliónov, mestská časť bude mať podľa rozpočtu kapitálové príjmy 67 miliónov a výdavky 70 miliónov. Trojmiliónový schodok chcú Vrakunčania pokryť ziskom z finančných operácií. Na daniach chce miestny úrad vyzbierať takmer 21 miliónov, sedem miliónov na daniach z príjmov, osem miliónov na dani z nehnuteľností, dva milióny plánuje dostať vo forme cestnej dane. Podľa normatívov ministerstva školstva dostanú vrakunské školy a škôlky 53 miliónov. Rozpočet zatiaľ neobsahuje koncepciu prepojenia so športovým klubom. Na chod miestneho úradu budú Vrakunčania potrebovať 18 miliónov, deväť milónov chcú investovať do životného prostredia.
Investičná výstavba je viazaná na získanie grantov a ďalších zdrojov, pretože úverová zaťaženosť mestskej časti a extrémne nízky podiel daňových príjmov na obyvateľa neumožňujú zabezpečovať potrebný rozvoj. Nízkym daňovým príjmom 900 korún na obyvateľa je Vrakuňa dlhodobo pod bratislavským 1670-korunovým priemerom.
Najväčším kapitálovým príjmom je odpredaj 26 bytov vo výstavbe na Vážskej ulici budúcim majiteľom za 35 miliónov korún. Na dostavbu polyfunkčného objektu na Poľnohospodárskej počíta rozpočet s tridsaťmiliónovým grantom. "Za takmer pol milióna chceme dokončiť parkovisko na Kríkovej, vyše pol milióna bude stáť aj vybudovanie cyklotrasy po lesoparku na Zelenú Vodu," povedala Vladimíra Kuvičková z miestneho úradu. (mk)