Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Gólostroj sa skončil víťazstvom hádzanárov ŠKP

Najvyššia československá hádzanárska súťaž HIL pokračovala kompletným 25. kolom. V Bratislave sa predstavil Sokol Kostelec na Hané a hoci to bol súboj o záchranu, videli diváci nadpriemerný zápas vo vysokom tempe a s množstvom gólov. ŠKP sa snaží vzdial

Hráča ŠKP Bratislava Dudáša (s loptou) bráni Kostelčan Kovařík.

iť od posledného miesta, od ktorého ho delili len tri body, a jedenásty Kostelec bojuje so Zubří o lepšie postavenie pred zápasmi v českej skupine o záchranu.

Súperi sa ťahali do stavu 6:5, až v 14. minúte ŠKP ušlo na 9:5. Domáci sa presadzovali výlučne z ľavej strany vďaka spojke Čermákovi, ktorý si úspešne nabiehal do stredu, a krídlu Piteľkovi. V prvých dvadsiatich minútach skórovali len traja domáci hráči, čo si hostia všimli a najmä vďaka pivotovi Kolaříkovi opäť znížili na rozdiel jedného gólu (12:11). Potom sa začali presadzovať aj ďalší policajti a domáci natiahli rozdiel do prestávky na 5 gólov.

Aj v druhom dejstve sa hralo v rýchlom tempe, hostia sa nevzdávali, no podarilo sa im znížiť maximálne na rozdiel troch gólov. No za stavu 28:25 prišla rozhodujúca šnúra, po ktorej viedol ŠKP v 48. minúte už o osem gólov. Hostia urobili viac chýb pri prechode do útoku, viacero šancí im pochytal brankár a v kritických momentoch im rozhodcovia vylúčili viac hráčov.

"Chceli sme získať dva body, ale v prvom polčase sme podľahli tlaku súpera. Naša obrana tentoraz nebola taká, akú by sme si predstavovali. Súpera polčasový výsledok upokojil a v druhom polčase sme urobili niekoľko technických chýb, čo nás stálo možnosť dostať sa do zápasu. Na rozhodcov sa sťažovať nechceme, snažíme sa hľadať chyby v sebe," skonštatoval po stretnutí tréner hostí Jan Hegar.

"Hrali sme s mimoriadne disponovaným súperom, nedávno uhral remízu s Duklou Praha. Ja som rád, že sme celý zápas viedli, že sme sa nedostali do krízového stavu na rozdiel jedného-dvoch gólov," povedal tréner ŠKP Ján Hianik, ktorý ozrejmil aj to, prečo padlo viac gólov ako obyčajne. "My sme na tom boli trochu horšie s brankármi, hlavne sme nevedeli ubrániť pohyblivých pivotmanov, ktorí nám zabiehali za zónu."

16. Hlohovec 25 4 1 20 534:775 9

(Zápasy Frýdek-Místek - Košice a Dukla - Karviná sa skončili po uzávierke tejto strany.)

PETER MATTOŠ

ŠTARTFOTO - PETER POSPÍŠIL

ŠKP Bratislava - Sokol Kostelec na Hané 39:34 (21:16), najviac gólov: Čermák 10/1, Piteľka 9 - Veselý 9/3, Galus 5/3, Kovařík 5, pokutové hody: 6/4 - 7/6, vylúčení: 8 - 8, červená karta: Bičaník (ŠKP) za tri vylúčenia. Pred 300 divákmi rozhodovali Kavulič a Sivák (obaja SR).