Plaváreň Grössling je už desať rokov zavretá. V roku 2002 mesto vyhlásilo verejnú obchodnú súťaž na kúpu objektu. Víťazom sa stala spoločnosť Avant. Magistrát však súťaž pre vlastnú chybu spochybnil. Grössling chátra ďalej. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL
Grössling mal pôvodne tri časti. Najstaršiu časť, v ktorej boli sedacie a vaňové kúpele, postavili v roku 1895. V roku 1913 bol pristavený objekt, v ktorom je veľký a malý bazén a sauna. Funkcionalistická budova z Vajanského nábrežia, kde sú umiestnené prezliekarne a šatne, definitívne dotvorila priestor v roku 1929. Bola postavená podľa projektu Bedricha Veinwurma a Ignáca Veczeia - významnej dvojice bratislavských architektov medzivojnového obdobia. Najstaršia časť pôvodných kúpeľov bola však adaptovaná v roku 1942 na bankové priestory.
Posledným správcom objektu bol STARZ. Počas jeho spravovania sa uskutočnilo viacero generálnych i čiastočných opráv a úprav. V snahe vyhovieť hygienickým nárokom sa robili zásahy do interiéru. Napríklad vzduchotechnika vážne poškodila pôvodné umelokamenné články a pôvodný vzhľad interiéru.
Viera Obuchová z Mestského ústavu ochrany pamiatok, ktorá realizovala archívny výskum kúpeľov Grössling, uvádza podrobne aj ponuku zariadenia v roku 1897 - I. oddelenie: vodoliečebné zariadenia pre dámy a pánov, masáže, elektroterapia, zdravotná gymnastika, uhličité kúpele, II. oddelenie: liečebné kúpele - bahenné, s jódobrómovými soľami, ihličnaté, železité a inhalácia, III. oddelenie: para, sprchy, plávanie, vaňové kúpele pre pánov a dámy I. a II. triedy. (japa)