SME

Orientačným bežcom sneh vôbec neprekážal

Bratislavská zimná liga v orientačnom behu, ktorej cieľom je spestriť prechodné zimné obdobie, pokračovala počas víkendu na dvoch miestach. Na oboch podujatiach bola aj napriek čerstvej nádielke snehu slušná účasť.

Bratislavská zimná liga v orientačnom behu pokračovala na dvoch miestach. V sobotu sa behalo v okolí ZŠ Tematínska. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL

V sobotu si 49 bežcov zmeralo sily na tratiach v okolí Základnej školy na Tematínskej ulici, ktoré pripravili organizátori z klubu Rapid Bratislava. V hlavných kategóriách zvíťazili Pavol Bukovác (Farmaceut Bratislava) a Katarína Fedorová (Sokol Pezinok), pre ktorú to boli prvé vážnejšie preteky po materskej dovolenke. Zaujímavosťou bol aj štart nášho najlepšieho orientačného bežca Mariána Dávidíka (skončil na 2. mieste). Ten má už od konca minulého roka problémy s kolenom. Do riadneho bežeckého tréningu sa pustil len pred niekoľkými dňami, no podľa jeho slov ešte nemôže koleno zaťažovaž naplno.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V nedeľu sa bežci presunuli do rusovského parku, kde pripravil klub Kobra Bratislava šprintérske trate pre 70 pretekárov. Medzi mužmi sa víťazom tak ako deň predtým stal Pavol Bukovác, medzi ženami dominovala Hana Bajtošová (Rapid Bratislava).

Najbližšie podujatie blízko Bratislavy bude v Pezinku - Grinave, kde sa bude 13. marca bojovať o prvenstvo v Pohári jarného blata.

(slo)

Výsledky

Sobota

Muži: 1. Pavol Bukovác (Farmaceut Bratislava), 2. Marián Dávidík (Kobra Bratislava), 3. Marián Bukovác (Farmaceut Bratislava).

Ženy: 1. Katarína Fedorová (Sokol Pezinok), 2. Soňa Beržinská (Kobra Bratislava), 3. Veronika Vávrová (Kobra Bratislava).

Nedeľa

Muži: 1. Pavol Bukovác, 2. Marián Bukovác (obaja Farmaceut Bratislava), 3. Martin Mazúr (Rapid Bratislava).

SkryťVypnúť reklamu

Ženy: 1. Hana Bajtošová (Rapid Bratislava), 2. Veronika Vachová (Sokol Pezinok), Katarína Fedorová (Sokol Pezinok).

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Čo bude toto leto in?
  2. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 119
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 792
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 161
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 3 923
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 223
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 057
  7. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 3 048
  8. Kam smerujú peniaze bohatých? 3 030
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto

Ministerstvo vnútra nechce ukázať ich výstupy.


39
Pápež Lev XIV. pred inauguračnou omšou.

Lev XIV. sľúbil, že vynaloží všetko úsilie.


23
Mestský úrad Čadca.

Najväčšieho dlžníka domáci asi nepoznajú.


2
Predseda Hlasu Matúš Šutaj Eštok.

Prečítajte alebo vypočujte si najdôležitejšie správy.


3
SkryťZatvoriť reklamu