Výstava s názvom Experimentálne divadlo v Berlíne 20-tych rokov v Rakúskom divadelnom múzeu (Österreichisches Theatermuseum) predstavuje prostredníctvom niekoľkých epochálnych inscenácií Bertolta Brechta a Erwina Piscatora počiatočné fázy tzv. epického divadla.
V Berlíne 20-tych rokov vytvorili Bertolt Brecht a Erwin Piscator novú divadelnú formu, ktorá odrážala skúsenosti z 1. svetovej vojny, sociálne napätie a spoločenskú realitu v celej jej komplexnosti.
Politickým cieľom epického divadla bolo prinútenie diváka k zmene sveta. Vplyv ich revolučných divadelných konceptov nachádzame aj v súčasnosti. Napríklad najnovší, veľmi diskutovaný film Lars von Triersa Dogville je v mnohom verný epickému divadlu.
Návštevníci Experimentálneho divadla v Berlíne 20-tych rokov uvidia okrem fotografií z predstavení, modelov divadelných scén aj skoro neznámy filmový materiál a zvukové záznamy, sprostredkujúce živý obraz tejto obrodzujúcej fázy divadla. V tejto súvislosti sú prezentované i práce Georga Grosza, Johna Heartfielda, Waltera Gropiusa a Caspara Nehera. Výstavu dopĺňa retrospektíva filmového archívu Austria s názvom Umenie sa zajtra nazýva politikou, divadlo/film podľa Piscatora a Brechta v Metrokine (Johanessgasse 4), ako i ďalší sprievodný program. Napríklad 12. marca o 19.30 vystúpi v rakúskom Theatermuseum speváčka Andrea Jonassonová s textami a piesňami Kurta Weilla.
Rakúske Theatermuseum v Paláci Lobkowitz (Lobkowitzplatz 2) je otvorené denne okrem pondelka od 10.00 do 18.00 hod. Základné vstupné stojí 4,50 eura, zľavnené 3,50 a rodinný lístok 9 eur.