Poradňu sa rozhodla založiť po vlastnej skúsenosti. „Sama som 15 rokov rozvedená. Spoluzakladajúcimi členkami sú ženy so skúsenosťami slobodných mamičiek či vdov. Naša poradňa nie je v žiadnom smere zameraná proti manželom."
Podľa Holešovej je viac skupín žien, ktoré potrebujú pomoc - vdovy, uplatňujúce si nárok na sirotské a vdovské dôchodky, slobodné matky, ktoré treba uviesť do postavenia živiteliek rodiny, či rozvedené alebo rozvádzajúce sa ženy. Tie potrebujú zase informácie o výživnom a sociálnych dávkach. „Stáva sa, že ženy sú ukrátené o sociálne dávky a rodinné prídavky len preto, že nevedia urobiť potrebné kroky na úradoch," vysvetľuje Holešová.
V poradni chcú ženám poskytnúť komplexnú pomoc. „Chceme pomáhať nielen právne a sociálne, ale povzbudiť ich aj psychicky." Pre prácu dobrovoľníčok chcú získať prostredníctvom Únie žien staršie ženy, ktoré by dochádzali za mladými matkami a poradili im aj priamo - ako sa o novorodenca či o choré dieťa starať. „Matkám chceme radiť aj pri hľadaní zamestnania a skontaktovať navzájom osamelé ženy, ktoré riešia rovnaké problémy."
V Bratislave je okolo 100 miest v sociálnych ubytovniach a krízových centrách, kde sú umiestňované aj osamelé matky. Sú však preplnené a riešia problém s ubytovaním len krátkodobo. Práve do Bratislavy sa pritom často snažia uchýliť osamelé matky z najrôznejších častí Slovenska. Poradňu podporil finančne Bratislavský samosprávny kraj. „Je smutné, že máme sociálne zariadenia pre deti alebo pre dospelých, ale nemáme dostatok miest pre matky s deťmi," povedal Milan Vaškor, podpredseda kraja.
V novej poradni na Junáckej 10 v priestoroch Interu za obchodným centrom Polus budú zatiaľ pracovať dve dobrovoľníčky a externe psychologička a právnik. Poradňa je otvorená od 9. do 15. a v stredu do 18. hodiny.