Takto označených kameňov v Bratislavskom lesnom parku bývalo viac a vytvárali akúsi líniu. Ostatné kamene sú menšie a strácajú sa v lesnom poraste, prípadne sa zosúvajú dolu zo svahu. Existuje viacero hypotéz o pôvode záhadných kameňov. Jednou z nich je, že vytyčovali starobylé hranice urbariátu. Kamene mohli mať pre našich predkov aj kultový význam.
V Bratislavskom lesnom parku sa nachádza špicatý kameň, ktorý má z jednej strany tri nápadné otvory, vysekané ľudskou rukou. Nájsť ho v lesnom parku nie je problém, aj keď je umiestnený úplne mimo značkovaných turistických chodníkov. Stačí vyjsť po Peknej ceste v Krasňanoch (modrá turistická značka) k budove horárne. Za jej chrbtom sa smerom doprava odkláňa stará asfaltová cesta. Po nej treba pokračovať a v prvej veľkej zákrute križuje cestu koryto potoka (potok tečie od severozápadu). O niekoľko desiatok metrov ďalej sa objaví druhé koryto potoka (potok tečie od severu), tentoraz nevýraznejšie, v každom prípade je to správne miesto, kde môžete začať svoj výstup k záhadnému kameňu. Ten sa nachádza po pravej strane od potoka pod vrcholom kopca. Treba stúpať húštinou pozdĺž potoka, kým po pravej strane neuvidíte zhluk kameňov. Jeden z nich je ten, ktorý hľadáte. Poľovníci túto oblasť volajú Hliník alebo tiež Malá baňa, nakoľko sa tu vraj niekedy v minulosti ťažila hlina.
Miesto nie je zaujímavé len kameňmi. Napriek relatívnej blízkosti civilizácie sa sem najmä v zime sťahuje srnčia zver. Poľovníci tu vysadili malinčie, ktorého listy chodia srnky a daniele vyhrabávať spod snehu.
ĽUBOŠ VODIČKA