Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Opatrnosťou Sláviu nemožno poraziť

V bratislavskom derby volejbalistiek sa v sobotu v PKO stretol domáci Doprastav s vedúcou Sláviou UK. Tá si pripísala už 23. víťazstvo, dosiaľ v lige prehrala len raz. Doprastav má bilanciu 11 výhier a 13 prehier a ak sa nič vážne nestane, vo štvrťfinále

V Bratislavskom derby zvíťazila Slávia UK nad Doprastavom 3:1. O loptu sa pretláčajú zľava Tomašeková, Truchanová (obe Slávia) a Menkynová (Doprastav). ŠTARTFOTO - PETER POSPÍŠIL

play off sa stretne so Žiarom nad Hronom. Slávia ako jasný favorit súťaže narazí buď na Košice, alebo na svoje béčko Sláviu UK Forplast.

V prvom sete derby sa Doprastav dokázal trpezlivou hrou presadiť proti dobrej hre slávistiek a dotiahol ho do víťazného konca. V druhom nastal zlom, ktorý trval až do konca zápasu. Doprastavu „odišli" bloky a prakticky v každom sete si slávistky hneď v úvode vypracovali jasný náskok, ktorý im stačilo už len kontrolovať. Na palubovku sa tak mohli dostať aj menej skúsené Rojková, Hnátová i Gogolová.

Tréner Doprastavu Marek Rojko po zápase neskrýval sklamanie: „Moje hráčky stále neveria, že družstvo, akým je Slávia UK, sa dá porážať, aj keď nie pravidelne. V lige sme vyhrali tri zápasy po sebe. Máme celkom dobrú formu. Prvý set sme hrali výborne. Hráčky však upustili od stanovenej taktiky, začali hrať opatrne, a to sa so Sláviou nedá."

„Súper hral uvoľnene, je vidieť, že šiel výkonnostne hore. My sme v prvom sete spravili veľa chýb, domáce nám ušli a koncovka bola ich. Ďalšie tri sety boli z našej strany trošku pozornejšie a začali sme hrať konečne lepšie na bloku," povedal tréner Slávie UK Ľubomír Petráš. V družstve slávistiek vynikala Brazílčanka Paula Soaresová. Jej krajanka Karina Ramosová už v drese Slávie nehrá, po problémoch so svalom sa vrátila domov.

KAROL SVOZIL

Doprastav Bratislava - Slávia UK Bratislava 1:3 (25:22, 15:25, 13:25, 16:25), Doprastav: Satková, Hatinová, Menkynová, Kujovičová, Peštová, Czinegeová (striedali Opatovská - libero, Magátová, Bednárová, Andílová) - Slávia UK: Truchanová, Vargová, Soaresová, Tomašeková, Noseková, Viestová (Kleskeňová - libero, Bognárová, Rojková, Hnátová, Gogolová). Pred 150 divákmi rozhodovali Bajči a Viktoríni, 84 minút.