Ide o zaujímavé miesto pod Hradom s rozlohou okolo 20-tisíc metrov štvorcových.
Jediný záujemca o kameňolom, ktorému predaj lokality schválili mestskí poslanci, nezložil peniaze na účet mesta, a preto z predaja zišlo. Investorov odrádza skalnatý terén, pozemky sú vo svahu. Mesto v prípade tejto lokality pod Hradom nakoniec zmenilo stratégiu, rozhodlo sa najprv schváliť urbanistickú štúdiu, ktorá určí, čo by tu malo stáť. A až potom pozemok opäť ponúkne na predaj. Informovala o tom hovorkyňa magistrátu Eva Chudinová. V súčasnosti sa však pre vedľajšie pozemky podhradia pripravuje územný plán zóny, tento plán ale nerieši kameňolom.
Hoci architekti zo Starého Mesta upozorňovali magistrát, aby tretiu lokalitu neoddelil od ostatných, mesto sa rozhodlo ináč. „Na celé územie (podhradie) bola už spracovaná architektonická štúdia a táto ukázala, že kameňolom ani architektonicky, ani historicky, ani urbanisticky a ani z hľadiska ochrany pamiatok územne nesúvisí s podhradím," dodala Chudinová.
Štúdia magistrátu navrhuje pre kameňolom tri možné varianty. Prvý z nich tu navrhuje trojpodlažný hotel a trojpodlažné objekty určené pre obchod, služby, reštauráciu a šport. Druhý variant je odvážnejší, umiestňuje tu dvanásťpodlažnú dominantu - hotel, okrem neho by v území mala byť ešte sedemposchodová budova s apartmánovým bývaním a kanceláriami. Tretí variant ide ešte ďalej. Hovorí o dvoch dvanásťpodlažných dominantách (hotel a bytový dom), plus sedemposchodový dom pre apartmánové bývanie.
Štúdia pre kameňolom je k nahliadnutiu na magistráte aj na miestnom úrade v Starom Meste. Do 10. marca ju môže pripomienkovať každý.