Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Krnáč vyhral len raz

Dvojnásobný vicemajster Európy, džudista Pozemných stavieb Bratislava Jozef Krnáč nezačal sériu turnajov najvyššej kategórie v tomto roku úspešne. Na super A turnaji v Moskve, kde sa bojovalo o olympijské kvalifikačné body, v hmotnosti do 66 kg vyhral ...

Dvojnásobný vicemajster Európy, džudista Pozemných stavieb Bratislava Jozef Krnáč nezačal sériu turnajov najvyššej kategórie v tomto roku úspešne. Na super A turnaji v Moskve, kde sa bojovalo o olympijské kvalifikačné body, v hmotnosti do 66 kg vyhral len jeden zápas.

V prvom kole mal Krnáč voľno, v druhom narazil na Francúza Samira Bouheraoua a zmietol ho z tatami po ippone. V treťom sa stretol s neznámym Gui-Man Bangom z Južnej Kórey. Až do 1:42 min pred koncom vyhrával, no potom odchádzal so sklonenou hlavou s ipponom po chvíľkovej nepozornosti. Následná prehra Banga s Maďarom Ungvárim znamenala, že Krnáč už nemal možnosť napraviť si reputáciu v repasáži. „Škoda tej prehry s Kórejčanom. Krnáč ho doslova bil, mal ho dvakrát v držaní, nasadil mu aj páku. Čo však z toho, keď po prvom nástupe Kórejčana sa zápas skončil ipponom," povedal tréner Rastislav Mezovský.

Druhý slovenský reprezentant v Moskve Zoltán Pálkovács z Dukly Banská Bystrica obsadil v kategórii do 100 kg výborné piate miesto. Slovenskí reprezentanti majú v pláne účasť na ďalších turnajoch A-kategórie v Paríži, Budapešti a v marci v Prahe. Šance sú stále otvorené.