Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Ružinov sa bil a do tretice vonku prehral

Hokejistom Ružinova sa v druhej lige na ihriskách súperov nedarí. Po prehrách v Nových Zámkoch a v Nitre nezískali ani bod v dôležitom zápase o postup do prvej ligy v Trnave. Po zbabranej prvej tretine, ktorú prehrali 0:3, už nedokázali dotiahnuť manko ..

Hokejistom Ružinova sa v druhej lige na ihriskách súperov nedarí. Po prehrách v Nových Zámkoch a v Nitre nezískali ani bod v dôležitom zápase o postup do prvej ligy v Trnave. Po zbabranej prvej tretine, ktorú prehrali 0:3, už nedokázali dotiahnuť manko a prehrali 3:4. Najbližšiu nedeľu hrá Ružinov doma o 14.30 proti Žiaru nad Hronom.

Zápas sa začal vo svižnom tempe. V úvodnej desaťminútovke sa hostia snažili dostať do vedenia, avšak trnavský brankár Sloboda bol zakaždým na mieste. Skóre sa menilo na opačnej strane. V priebehu štyroch minút získali Trnavčania po hrubých chybách Ružinova rozhodujúci náskok.

V druhej časti mali viac z hry hostia. Časté fauly domácich im dávali ešte väčšie šance skorigovať nepriaznivý vývoj, ale Ružinov nevyužil ani dve presilovky piatich proti trom. Gól strelil len najskúsenejší hráč Bystrík Ščepko. Potom došlo k pästnému súboju medzi Rehákom a Pupákom a obaja išli predčasne pod sprchy. Onedlho sa presadil ružinovský junior Králik, ale Trnava udrela ešte v závere tretiny.

Hostia sa nevzdávali a necelé štyri minúty pred koncom tretej časti znížil Ščepko. V minútovej power play mal vyrovnanie na hokejke Hrušovský, ale z bezprostrednej blízkosti minul. Pri podávaní rúk napadol domáci Novosedlík obrancu Ružinova Cvika, ktorý povedal: „Bol to zatiaľ náš najlepší zápas v sezóne. Je škoda, že sme nezískali ani bod, určite sme si ho zaslúžili. Mrzí ma, že som sa pobil, ale ja som sa iba bránil."

HK Trnava ­ HK Ružinov '99 Bratislava 4:3 (3:0, 1:2, 0:1), góly: 9. Fitoš, 9. a 15. Novosedlík, 38. Kadlíček ­ 30. a 58. Ščepko, 32. Králik. Pred 350 divákmi rozhodoval Prekop, vylúčení 10:0, navyše Rehák a Novosedlík 5 + DKZ ­ Pupák a Cvik 5 + DKZ, presilovky 0:1. Zostava Ružinova: R. Hrušovský ­ Ščepko, Kadraba, Mega, Cvik, Budovský, Pištek ­ Iffka, Funta, Jurkovič ­ Králik, Urbanovský, M. Hrušovský ­ Pupák (34. Szabó), Šafárik, Luchava. (sv)