SME

Polícia hľadala bratislavských bezdomovcov

Spočítať bratislavských bezdomovcov sa snažili takmer dve stovky policajtov počas nočnej akcie zo štvrtka na piatok. Akciu inicioval magistrát a zúčastnilo sa jej 112 štátnych a 30 mestských policajtov. Niekoľko desiatok príslušníkov Železničnej polície .


V smutne známom „Pentagone" na Stavbárskej ulici v Podunajských Biskupiciach namiesto ľudí spiacich na schodisku našli policajti len injekčnú striekačku s bielym práškom. FOTO SME ­ PAVOL MAJER

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Spočítať bratislavských bezdomovcov sa snažili takmer dve stovky policajtov počas nočnej akcie zo štvrtka na piatok. Akciu inicioval magistrát a zúčastnilo sa jej 112 štátnych a 30 mestských policajtov. Niekoľko desiatok príslušníkov Železničnej polície kontrolovalo vlakové depá a odstavené vagóny. Policajti zároveň hľadali aj osoby, po ktorých je vyhlásené pátranie, drogy alebo veci pochádzajúce z krádeží či inej trestnej činnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Napriek tomu, že policajti vedia o miestach, kde bezdomovci zvyknú prespávať, v mnohých lokalitách nikoho nenašli. Napríklad v smutne známom „Pentagone" na Stavbárskej ulici v Podunajských Biskupiciach miesto ľudí spiacich na schodisku našli len injekčnú striekačku s bielym práškom.

„Možno dostali echo a včas sa skryli. Stalo sa už, že bezdomovci sa navzájom varovali cez mobilné telefóny. Na tomto mieste zvykneme nájsť viacero skupín. Dnes je teplá noc, pravdepodobne sú v meste a prehľadávajú kontajnery," hovorí veliteľ Mestskej polície v Ružinove Stanislav Klobučník. Podobne ako v Pentagone dopadli aj prehliadky v nákupnom stredisku Jantár na Latorickej či v okolí vlakovej stanice v Podunajských Biskupiciach.

Niekoľko bezdomovcov policajti našli v schátraných podzemných garážach blízko Tomášikovej ulice. „Bývam tu už osem rokov. Byt som prepísal na bývalú manželku a tak som tu s tromi kamarátmi. Aj oni prišli o bývanie, jednému umrela družka, druhého vyhodila z domu rodina. Aj na zimu sme si zvykli," hovorí bradatý Jano, ktorého polícia vyrušila. Vzápätí začal spoločnosť zabávať imitovaním bývalých i súčasných politikov.

SkryťVypnúť reklamu

Na verejných záchodoch plných odpadkov neďaleko Martinského cintorína bol Fero s družkou: „Bývame tu dva mesiace, aspoň nemáme zimu. Policajti o nás vedia, občas nás dôjdu skontrolovať. Potom odídu, čo majú s nami robiť?" zhodnotil.

Policajné hliadky počas piatkovej noci prehľadali 33 takýchto miest v celej Bratislave. Skontrolovali a prelustrovali takmer dve stovky bezdomovcov, pričom zaistili aj viacero osôb, po ktorých bolo vyhlásené pátranie. V Petržalke natrafili na 28-ročného Andreja V. z Dunajskej Lužnej, ktorého policajti hľadali pre ublíženie na zdraví. Druhý muž, 34-ročný Miroslav Š. zaujímal policajtov pre obvinenie z krádeže. V treťom okrese sa medzi bezdomovcami skrýval muž, po ktorom bolo pre zmenu vyhlásené celoštátne pátranie.

SkryťVypnúť reklamu

(mk)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 7 812
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 323
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 145
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 262
  5. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 3 781
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 012
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 2 853
  8. Kam smerujú peniaze bohatých? 2 496
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu