Kam sa vybrať za kultúrou, zábavou a spoločnosťou

KONCERTY A PODUJATIA

ŠTVRTOK 27. SEPTEMBER

9.00 Korunovácie v Bratislave, v podaní Malého komorného združenia, DK Ružinov, Ružinovská 28

19.00 Wabi Daněk, Miloš Dvořáček, koncert, SK Nové Mesto, Vajnorská 21

20.00 Lenka Dusilová a Secret Service, hosť - Fatal Error, Klub Za zrkadlom, Rovniankova 3

20.30 Šípoš Trio, Jazz café, Ventúrska 5

PIATOK 28. SEPTEMBER

18.00 Spoločenské stretnutie Myjavcov, OS Kramáre, Stromová 18

18.00 Aglow, ekumenické stretnutie kresť. žien, SD Nivy, Súťažná 18

18.00 Improliga, súťaž v divadelnej improvizácii, PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu

19.00 Music club: Fest, Lunárne legendy, Sklo 2200, DK Lúky, Vígľašská 1

19.00 Embers Speak Up H-8, koncert, Bernolák, Čajovňa-Divadielko v podzemí, Bernolákova 1

19.00 Sanatorium, Typhoid, Craniotomy, Hemperor, koncert, Hellraiser club, Bajzova 29

19.00 Moravanka - kráľovná českej dychovky, Dúbravské hody, DK Dúbravka, Saratovská 2/A

20.00 Interpid, koncert metal. skupiny, Duna, Radlinského

20.30 Vlado Vizár, Jazz café, Ventúrska 5

SOBOTA 29. SEPTEMBER

8.00 Súčasné formy chudoby a milosrdná pomoc, verejný seminár, Ružinovské hody, Kostol sv. Vincenta de Paul, do 19.30 h

10.00 Deň otvorených dverí v Dúbravskej televízii, DK Dúbravka, Saratovská 2/A

13.00 Historické umelecké remeslá, ukážky na Dúbravských hodoch, pred DK Dúbravka, Saratovská 2/A

13.00 Karloveské hody, hudba, tanec, šerm, guláš, mažoretky, Park SNP, Líščie údolie

15.00 Vitajte, hody, mažoretky, hudba, tanec, histor. šerm, pred DK Dúbravka

16.00 Ružinovské hody, mažoretky, folklórne súbory, Papánkovo námestie

17.00 Za dychovkou na Lúky, hrá Trnavan, DK Lúky, Rovniankova 3

19.00 Hodová veselica, hrá Akcent Live, DK Dúbravka

19.00 Hodová veselica, Karloveské centrum kultúry, Molecova ulica

19.00 Hodová veselica pod nočnou olohou, koncerty, diskotéka, Park SNP, Líščie údolie

19.00 Diskotéka Rádia OK, Ružinovské hody, Areál Štrkovec, Drieňová 9

20.00 Hodová veselica, hrá Akcent Live, DK Dúbravka, Saratovská 2/A

NEDEĽA 30. SEPTEMBER

10.00 Pohár PKO, súťaž v štand. latinskoameric. tancoch, PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu

13.00 Hodová veselica, detský folklór a detská diskotéka, Park SNP, Líščie údolie

15.15 Hodový sprievod, Tovarišstvo starých bojov. umení, Sokoliarske združ. Astor, od štadióna V. Dzurillu na Papánkovo nám.

16.00 Ružinovské hody, koncerty: Lúčnica, Diabolské husle, Ilona Čáková, No Name, Papánkovo námestie

19.00 Hot Serenaders, koncert, SD Nivy, Súťažná 18

20.00 Henry Tóth and The Big H, Elam club, Staré grunty

20.00 Hodová zábava, hrá Bukasový masív, Papánkovo nám., o 20.30 ohňostroj

ŠTVRTOK 4. OKTÓBER

15.00 Milostný román sedemdesiatročných, liter. popoludnie pre starších, Areál Štrkovec, Drieňová 9

18.30 Dejavu, jazzový koncert, Hlava 22, Bazová ul. 9

DISKOTÉKY

ŠTVRTOK 27. SEPTEMBER

Disco, Kráter Pub, Vysoká 15

Disco, Jalta Bar, Gorkého 15

Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja

Break and Stepp, DJs OniOn, Mosaic, Duna, Radlinského

Reggae night, DJ Thierry, Club 39, Staré grunty

U2 Party, veľkoplošné projekcie, Charlies Pub

PIATOK 28. SEPTEMBER

Charlies Pub is different, Charlies Pub, Špitálska 4

Rock in Duna - Big Party, DJs Bazz Vs, David, Duna, Radlinského

Standard, DJ Toky, Dalo, U club, Nábr. arm. gen. L. Svobodu

DJ Night, Sams, Gorkého 1

Disco, Hystéria, Odbojárov 9

Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja

Disco, Manhattan Pub, Bajkalská 30

Clubbing Sound Better with You, Club 39

Disco, Kráter, Vysoká 15

Oldies disco, Tatra club, Námestie 1. mája

Rock, Aligátor, Laurinská 7

Disco, Jalta bar, Gorkého 15

501 Party, Elam, Staré grunty

Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1

SOBOTA 29. SEPTEMBER

Charlies Pub is different, Charlies Pub, Špitálska 4

Metallishit, metallica party, Duna, Radlinského

Dramatique, DJ Kato, Gabanna, U club, Nábr. arm. gen. L. Svobodu

Diskotéka, Ružinovské hody,

Disco party, DK Lúky, Vígľašská 1

Disco, Elam, Staré grunty 4

Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1

Rock, Aligátor, Laurinská 7

Oldies disco, Tatra club, Námestie 1. mája

Disco, Kráter, Vysoká 15

Saturday Night Fever, DJ Puki, Club 39,

NEDEĽA 30. SEPTEMBER

After, DJ poprednny, dalo, resident, U club, Nábr. arm. gen. Ľ. Svobodu

Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1

Rock Night, Aligátor, Laurinská 7

Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja

Rytmo de la Noche, DJ Mayoo, latino fiesta, Club 39, Staré grunty 5

PONDELOK 1. OKTÓBER

Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1

Rockamotion, Rock undeground party, DJ Mathew, Club 39, Staré grunty 5

Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja

UTOROK 2. OKTÓBER

Charlies Pub is different, Charlies Pub, Špitál-ska 4

Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1

Oldies party, DJ Mayoo, Club 39, Staré grunty 5

Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja

STREDA 3. OKTÓBER

Rock, Harley Davidson, Rebarborová 1

Rock Night, Aligátor, Laurinská 7

Housemaniacs, DJ Vojto, Club 39, Staré grunty

Disco, Kráter Pub, Vysoká 15

Disco, Jalta bar, Gorkého 15

Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja

ŠTVRTOK 4. OKTÓBER

Disco, Kráter Pub, Vysoká 15

Disco, Jalta bar, Gorkého 15

Disco, Cirkus Barok, nábrežie Dunaja

Reggae night, DJ Thierry, Club 39, Staré grunty 51

Charlies Pub is diferent, Charlies pub, Špitálska 4

PRE DETI

ŠTVRTOK 27. SEPTEMBER

10.00 Farbou všetko ožíva, výtvarno-tvorivé dielne pre matky s deťmi, M Klub, Gessayova 10

10.00 Varila myšička kašičku, tvorivá dielňa, DK Námestie SNP (bývalé České centrum)

17.00 Frivolitky, frivolitková čiapka, M Kub, Gessayova 10

TIP NADNES

Dni chorvátskeho filmu aj pre deti

Filmový klub Mladosť, 17.30 h, vstupné: 40/60 Sk.

Od utorka prebiehajú v kine Mladosť Dni chorvátskeho filmu, v rámci ktorých si môžu diváci pozrieť klasické i aktuálne tituly z chorvátskej filmovej produkcie. Na každý deň od utorka do soboty je naplánovaný jeden krátky animovaný a jeden celovečerný hraný film.

Dnešný program bude tvoriť celovečerný animovaný film Čudné dobrodružstvá učňa Hlapiča, ktorý nakrútil Milan Blažekovič v roku 1997. Jeho scenár bol vytvorený podľa románu Ivany Brlič-Mažuranič o malom hrdinovi, ktorý svojou čestnosťou, dobrotou, múdrosťou a šľachetnosťou prekoná zlo. Malý učeň Hlapič, ktorého neprávom obvinia, odchádza z domu v sprievode psa Bundaša. Na svojej ceste stretáva nových priateľov i neprajníkov a prežíva neobyčajné dobrodružstvá. Hoci ide o rozprávkový príbeh, je určený nielen detským divákom.

Pred začiatkom filmu si môžu návštevníci filmového klubu pozrieť krátky animovaný príbeh o ľudskej zvedavosti - rozpráva o chorobe, na ktorú dodnes nebol vynájdený liek.

(vit)

PIATOK 28. SEPTEMBER

14.00 Príslovia a porekadlá, M Klub, Gessayova

SOBOTA 29. SEPTEMBER

9.00 Šport. súťaže pre deti, Ružinovské hody, Areál Štrkovec, Papánkovo nám., Areál netradičných športov na Nevädzovej

15.00 Hra na hodinu, tvorivé dielne, Bibiana Panská 41

15.30 Aladinova čarovná lampa, bábková rozprávka, DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3

16.00 Varila myšička kašičku, tvorivá dielňa, DK Námestie SNP (bývalé České centrum)

NEDEĽA 30. SEPTEMBER

10.30 Červená čiapočka, bábkové predst., DK Dúbravka, Saratovská 2/A

15.00 Šípková Ruženka, rozprávkový muzikál, SD Nivy, Súťažná 18

15.00 Čarodejník a strašidielka, muzikál pre deti, PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu

15.00 Hopsa-Hejsa, Klub 22, Vavilovova 22

16.00 O veľkom primášovi Bárovi, róm. rozprávka, DK Námestie SNP

16.00 Dar pre deduška, Polus City Center

PONDELOK 1. OKTÓBER

14.00 Hry na voľný čas, Areál Štrovec, Drieňová

ŠTVRTOK 4. OKTÓBER

14.00 Dar pre deduška, DK Námestie SNP

14.00 Čo dokáže naše telo, výtvarno-tvorivé dielne, CC Centrum, Jiráskova 3

14.00 Líška a hrozno, stretnutie s bájkou, Klub detí Slniečko, Furdekova 6/a

KINÁ

ŠTVRTOK 27. SEPTEMBER

Taxi taxi, Fr., Tatra, Nám. 1. mája, o 16.00, 18.00, 20.30 h

Jurský park, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, o 16.00, 20.30 h; YMCA, Karpatská 2, o 15.30, 18.00, 20.30 h

Zviera, USA, Obzor, Radlinského 18, o 18.00, 20.30 h

Mrcha, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, o 17.30, 20.00 h

Rýchlo a zbesilo, USA, Devín, Dev. Nová Ves, o 19.45 h

Denník Bridget Jonesovej, USA, Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., o 20.00 h; Charlie centrum, o 20.45 h

Čudné dobrodružstvá učňa Hlapiča, Chorv., FK Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, o 17.30 h

Samotári, ČR, FK Igric v DK Dúbravka, Saratovská 2/a, , o 19.00 h

Animálna príťažlivosť, USA, Nivy, o 19.00 h

Tmavomodrý svet, ČR, Istropolis, Trnavské mýto 1, o 15.30, 18.00, 20.30 h; Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, o 15.15, 20.00 h; Istota, Karloveská 32, o 17.30, 20.00 h

Tuvalu, Nem., FK Za zrkadlom, Rovniankova 3, o 18.00 h

Múmia sa vracia, USA, Lúky, Vigľašská 1, o 20.00 h

Dracula, USA, Istropolis-Kinosála, Trnavské mýto 1, o 16.00, 18.00, 20.00 h

Mačky a psi, USA, Istropolis-Kinečko, Trnavské mýto 1, o 17.00 h;

Hviezda, Nám. 1. mája, o 15.15 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, o 18.00 h

15 minút, USA, Charlie centrum, o 18.30 h

Malena, Tal., Charlie centrum, o 19.00 h

Tichá bolesť, ČR, Charlie centrum, o 20.00 h

PIATOK 28. SEPTEMBER

Taxi taxi, Fr., Tatra, Nám. 1. mája, o 16.00, 18.00, 20.30 h; Obzor, Radlinského 18, o 18.00, 20.30 h

Jurský park, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, o 16.00, 20.30 h; YMCA, Karpatská 2, o 15.30, 18.00, 20.30 h

Madona, Chorv., FK Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, o 17.30 h

Okno do dvora, USA, FK Nostalgia, Starohorská 2, o 20.45 h

Mrcha, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, o 17.30, 20.00 h

Rýchlo a zbesilo, USA, Devín, Dev. Nová Ves, o 17.15, 19.45 h

Denník Bridget Jonesovej, USA, Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., o 17.30, 20.00 h; Charlie centrum, o 20.45 h

Tmavomodrý svet, ČR, Istropolis, Trnavské mýto 1, o 15.30, 18.00, 20.30 h; Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, o 15.15, 20.00 h; Istota, Karloveská 32, o 17.30, 20.00 h

Dracula, USA, Istropolis-Kinosála, Trnavské mýto 1, o 16.00, 18.00, 20.00 h

Mačky a psi, USA, Istropolis-Kinečko, Trnavské mýto 1, o 17.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, o 18.00 h

15 minút, USA, Charlie centrum, o 18.30 h

Malena, Tal., Charlie centrum, o 19.00 h

SOBOTA 29. SEPTEMBER

Taxi taxi, Fr., Tatra, Nám. 1. mája, o 16.00, 18.00, 20.30 h; Obzor, Radlinského 18, o 18.00, 20.30 h

Jurský park, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, o 14.00, 16.00, 20.30 h; YMCA, Karpatská 2, o 15.30, 18.00, 20.30 h

Červený prach, Chorv., FK Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, o 17.30 h

Tmavomodrý svet, ČR, Istropolis, Trnavské mýto 1, o 15.30, 18.00, 20.30 h; Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, o 15.15, 20.00 h; Istota, Karloveská 2, o 17.30, 20.00 h

Denník Bridget Jonesovej, USA, Devín, Dev. Nová Ves, o 17.15, 19.45 h

Rýchlo a zbesilo, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, o 17.30, 20.00 h; Charlie centrum, o 20.45 h

Mrcha, USA, Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., o 17.30, 20.00 h; Nivy, o 19.00 h

Krokodíl Dundee v L. A., USA, Zora, Trnávka, Obručná 1, o 17.00, 19.30 h

Sokoliar Tomáš, SR-ČR, Istota, Karloveská 32, o 15.00 h

Dinosaurus, USA, Zrkadlový háj, Rovniankova 3, o 15.30 h

Dracula, USA, Istropolis-Kinosála, Trnavské mýto 1, o 16.00, 18.00, 20.00 h Mačky a psi, USA, Istropolis-Kinečko, Trnavské mýto 1, o 15.00, 17.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, o 18.00 h

15 minút, USA, Charlie centrum, o 18.30 h

Malena, Tal., Charlie centrum, o 19.00 h

NEDEĽA 30. SEPTEMBER

Taxi taxi, Fr., Tatra, Nám. 1. mája, o 16.00, 18.00, 20.30 h; Obzor, Radlinského 18, o 18.00, 20.30 h

Jurský park, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, o 16.00 18.00, 20.30 h; YMCA, Karpatská 2, o 15.30, 18.00, 20.30 h

Tmavomodrý svet, ČR, Istropolis, Trnavské mýto 1, o 15.30, 18.00, 20.30 h; Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, o 15.15, 20.00; Istota, Karloveská 2, o 17.30, 20.00 h

Rýchlo a zbesilo, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, o 17.30, 20.00 h

102 dalmatíncov, USA, Devín, Dev. Nová Ves, o 15.15 h

Začalo sa to jednj horúcej noci, USA, Devín, Dev. Nová Ves, 17.15, 19.45 h

Myšiak Stuart Little, USA, Zora, Trnávka, Obručná 1, o 15.00 h

Krokodíl Dundee v L. A., USA, Zora, Trnávka, Obručná 1, o 17.00, 19.30 h

V tieni upírov, USA-Brit., FK Igric v DK Dúbravka, Saratovská 2/a, o 19.00 h

O vtáčej vile a statočnom pastierovi, Rus., DK Ružinov, o 15.00 h

Dinosaurus, USA, Zrkadlový háj, Rovniankova 3, o 15.30 h

Mexičan, USA, Zrkadlový háj, Rovniankova 3, o 17.30, 20.00 h

Kocka, Kan., Lúky, Vígľašská 1, o 20.00 h

Vladárova nová tvár, USA, Istota, Karloveská 32, o 10.00, 15.00 h

Dracula, USA, Istropolis-Kinosála, Trnavské mýto 1, o 16.00, 18.00, 20.00 h

Mačky a psi, USA, Istropolis-Kinečko, Trnavské mýto 1, o 15.00, 17.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, o 18.00 h

15 minút, USA, Charlie centrum, o 18.30 h

Malena, Tal., Charlie centrum, o 19.00 h

Denník Bridget Jonesovej, USA, Charlie centrum, o 20.45 h

PONDELOK 1. OKTÓBER

Jurský park, USA, YMCA, Karpatská 2, o 15.30, 18.00, 20.30 h; Hviezda, Nám. 1. mája, o 16.00, 18.00, 20.30 h

Trainspotting: Posledná zastávka, V. Brit., Obzor, Radlinského 18, o 18.00, 20.30 h

Tmavomodrý svet, ČR, Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, o 15.15, 17.30, 20.00 h

Mrcha, USA, Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., o 17.30, 20.00 h; Istota, Karloveská 32, o 17.30, 20.00 h

Andrej Rubľov, ZSSR, FK Nostalgia, Starohorská 2, o 18.30 h

Mačky a psi, USA, Charlie centrum, o 17.30 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, o 18.00 h

15 minút, USA, Charlie centrum, o 18.30 h

Malena, Tal.-USA, Charlie centrum, o 19.00 h

Denník Bridget Jonesovej, USA, Charlie centrum, o 20.45 h

Samotári, ČR, Charlie centrum, o 21.00 h

UTOROK 2. OKTÓBER

Jurský park, USA, YMCA, Karpatská 2, o 15.30, 18.00, 20.30 h; Hviezda, Nám. 1. mája, o 16.00, 18.00, 20.30 h

Občan Kane, USA, Obzor, Radlinského 18, o 18.00, 20.30 h

Tmavomodrý svet, ČR, Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, o 15.15, 17.30, 20.00 h

Himaláje, karavána, Fr.-Švaj., FK Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, o 20.00 h

Billy Eliot, V. Brit., Nádej, Rača, Nám. hrdinov, o 17.30, 20.00 h

Muž, ktorý spadol na zem, V. Brit., FK Nostalgia, Starohorská 2, o 18.30 h

Proroci a básnici, Nem., FK Múzeum, Primaciálne nám. 3, o 19.00 h

Charakter, Hol., FK Lúky, Vígľašská 2, o 20.00 h

Dore a dole, USA, Istota, Karloveská 32, o 17.30, 20.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, o 18.00 h

15 minút, USA, Charlie centrum, o 18.30 h

Malena, Tal.-USA, Charlie centrum, o 19.00 h

Denník Bridget Jonesovej, USA, Charlie centrum, o 20.45 h

Samotári, ČR, Charlie centrum, o 21.00 h

STREDA 3. OKTÓBER

Jurský park, USA, Ymca, Karpatská 2, o 15.30, 18.00, 20.30 h; Hviezda, 16.00, 18.00, 20.30 h

Čierna mačka, biely kocúr, Nem.-Fr.-Srb., Obzor, Radlinského 18, o 18.00, 20.30 h; Hviezda, Nám. 1. mája, o 18.00, 20.30 h

Tmavomodrý svet, ČR, Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, o 15.15, 17.30, 20.00 h

Billy Eliot, V. Brit., Nádej, Rača, Nám. hrdinov, o 17.30, 20.00 h

Ako pavúk, USA, Lúky. Vígľašská 1, o 20.00 h

Eastie boys, Nem., FK Múzeum, Primaciálne nám. 3, o 19.00 h

Ach tie baby!, USA, Istota, Karloveská 32, o 17.30, 20.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, o 18.00 h

15 minút, USA, Charlie centrum, o 18.30 h

Malena, Tal.-USA, Charlie centrum, o 19.00 h

Denník Bridget Jonesovej, USA, Charlie centrum, o 20.45 h;

Samotári, ČR, Charlie centrum, o 21.00 h

ŠTVRTOK 4. OKTÓBER

Denník Bridget Jonesovej, VB, Istota, Karloveská 32, 17.30 a 20.00 h

Dr. Dolitlle, USA, Nivy, Súťažná 18, 19.00 h

Samotári, ČR, Charlie centrum, 21.00 h

Malena, Tal.-USA, Charlie centrum, 19.00 h

Rebeli, ČR, Charlie centrum, 18.00 h

Lara Croft - Tomb Raider, USA, Charlie centrum, 17.15 h

Dracula 2000, USA, Charlie centrum, 20.45 h

Dohola?, USA, Charlie centrum, 17.45 h

Jurský park 3, USA, Hviezda, Nám. 1. mája, 16.00, 18.00 a 20.30 h; Ymca, Karpatská 2, 15.30, 18.00 a 20.30 h

Amélia z Montmartru, Fr.-Nem., Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.15, 17.30 a 20.00 h

Tmavomodrý svet, ČR, Obzor, Radlinského 18, 15.45, 18.00 a 20.30 h

Klub bitkárov, USA, Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 h

Solaris, ZSSR, FK Za Zrkadlom, Rovniankova 3, 17.15 h

VÝSTAVY

Dan Nataf: Tri náboženstvá v Jeruzaleme, fotografie, SNM, Vajanského nábr. 2; do 10. októbra

Slovensko v dobe Julia Caesara, Archeologické múzeum, Žižkova 12; september

Stredoveká kuchyňa v archeologických nálezoch, Archeologické múzeum, Žižkova 12; do decembra

Výskumy antických stavieb v retrospektíve, Archeologické múzeum, Žižkova 12; do decembra

Marián Vanek: Vždy s úsmevom a nikdy inak…, jubilejná výstava výtvarných prác, Primaciálne nám. 3; do 31. októbra

Staré umenie, maľba, grafika, SNG, Vodné kasárne, Rázusovo nábr. 2; do 23. septembra

Imrich Weiner-Kráľ, monografická výstava, SNG; do 14. októbra

Pocta kubizmu, Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4; do 14. októbra, v nedeľu o 15.00 h výklad a sprievod výstavou

Stredoeurópska avantgardná kresba a grafika 1907-1938, Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4; do 14. októbra, v stredu o 17.00 h beseda a sprievod výstavou

Bratislavská maliarska rodina Majschovcov, Mirbachov palác, Františkánske nám. 11; do 14. októbra

Stopy „keltskej“ Bratislavy, Pálffyho palác, Panská 19; do 25. novembra

Stredoveké maliarstvo a sochárstvo 19. stor., Chigeki Tomura, Pálffyho palác, Panská 19; do 28. októbra

Marta Bošelová, odevný design, K. Gallery, Ventúrska 8; do 30. septembra

Igor Piačka, obrazy, Galéria Perugia, Hotel Perugia, Zelená 5; september

Xénia Hoffmeisterová: Nahý v tŕní, obrazy, Galéria Z, Zichyho palác, Ventúrska 9; do 30. septembra

Marylin Stern (USA), koláže krajiny a miest fotografky 90. rokov, Galéria fotografie Profil, Prepoštská 4; do 30. septembra

Václav Cigler (ČR), český výtvarník, zakladateľ sklárskeho oddelenia VŠVU v r. 1965, Galéria Medium, VŠVU, Hviezdoslavovo nám. 18; do 29. septembra

Bienále ilustrácií Bratislava, DK, Námestie SNP; do 31. októbra

Zanussi dizajn v treťom tisícročí, K.F.A. Gallery, Karpatská 11, do 4. októbra

Najčítanejšie na SME Bratislava


Inzercia - Tlačové správy


  1. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
  2. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€
  3. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
  4. 4 rady pre deti a dospelých, ako sa starať o pokožku
  5. Výstava Podoby lásky zobrazí skutočné osudy konkrétnych žien
  6. Tohtoročné trhy pred Auparkom bude otvárať Vidiek
  7. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
  8. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
  9. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
  10. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
  1. 4 rady pre deti a dospelých, ako sa starať o pokožku
  2. Výstava Podoby lásky zobrazí skutočné osudy konkrétnych žien
  3. Tohtoročné trhy pred Auparkom bude otvárať Vidiek
  4. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
  5. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
  6. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
  7. Nová michalovská nemocnica otvorí brány: toto musíte vidieť!
  8. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
  9. Mladí vodiči preferujú čoraz silnejšie autá
  10. Ako sa zbaviť chladnej podlahy
  1. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky 13 982
  2. 3 pravidlá pre lepší dôchodok 9 729
  3. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€ 4 245
  4. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií 3 538
  5. Ako sa zbaviť chladnej podlahy 2 899
  6. Moskva alebo Petrohrad? 2 452
  7. VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu 2 340
  8. Ako pracujú poisťováci? Dostali sme sa medzi nich 2 158
  9. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť 1 785
  10. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte 1 721