Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Martin je nový líder hokejbalovej extraligy

Hokejbalové súťaže na Slovensku i v rámci bratislavského regiónu pokračovali na všetkých úrovniach. V 9. kole extraligy, najvyššej súťaži mužov, je nový líder tabuľky. Stal sa ním Martin, ktorý zvíťazil vo Vrakuni 10:4. Na priebežné druhé miesto odsunul .

FOTO ARCHÍV SME – ĽUBOŠ PILC

Hokejbalové súťaže na Slovensku i v rámci bratislavského regiónu pokračovali na všetkých úrovniach. V 9. kole extraligy, najvyššej súťaži mužov, je nový líder tabuľky. Stal sa ním Martin, ktorý zvíťazil vo Vrakuni 10:4. Na priebežné druhé miesto odsunul majstrovský Exposervice Ružinov, ktorý dokázal doma len remizovať s Košicami 3:3. V bratislavskom derby a zároveň najzaujímavejšom zápase kola vyhral LG Doprastav Cádrova nad ružinovskými Tigrami 11:4. Posledný bratislavský zástupca Dúbravka remizovala v Žiline 1:1.

Na dvoch ihriskách na Štefunkovej a Martinčekovej ulici sa rozhodovalo o účastníkoch záverečných bojov 3. ročníka turnaja o Pohár Bratislavskej hokejbalovej asociácie v kategórii mužov. Víťazi skupín HKM YMCA Devínska Nová Ves a Dolné hony sa stretnú vo finále, družstvá Tatra Alpine a ŠK Tigri Ružinov B budú hrať o tretie miesto. Obe stretnutia sú na programe na jar. Na ihrisku netradičných športov v Ružinove sa uskutočnil 2. ročník turnaja o Pohár Bratislavskej hokejbalovej asociácie v kategórii juniorov. V semifinále porazil tím HBC Farma družstvo HBC Empíria 4:3, a HC Old Town si poradil s BHPS 2:0.

Vo finále zvíťazil HBC Farma nad Old Townom 4:3 a tretie miesto patrí BHPS po výhre nad HBC Empíria 1:0. Najlepším strelcom (5 gólov) i prihrávačom (4 prihrávky) sa stal Tomáš Valent z HBC Farma. Najlepším brankárom bol vyhlásený Peter Argirov (HBC Farma). (slo)

Ostatné výsledky

1. bratislavská liga

7. kolo: SC Rozum – HKM YMCA DNV 3:3, SLOV-MATIC – Tehelné pole 15:2, HBK Kobra DNV– TJ SAV 4:4, Bolimex – ŠK Hancop 4:9

2. bratislavská liga – A

10. kolo: All Old Stars – ŠK Britanik 5:5, ŠK HOK Nivy – HBC Atak 11:5, HC Čunovo – ŠK Tigri Ružinov B 2:3, ŠK HOK Nivy – ŠK Britanik 2:5

2. bratislavská liga – B

10. kolo: Lizards Stupava – Demons 6:2, Slávia Právnik – Tatra-Alpine 3:3, ŠK Račištorf – Team Sharks 8:6, Olymp Rača – HBC Ostredky 13:3, HBC Ostredky – Olymp Rača odložené, Los Slopos – Centrum-Huricanne (odložené)

Juniorská liga

8. kolo: Bieli jazdci – Demons 0:5, HBK Malacky – Dynamo Ružinov 1:4, ŠK Savages Ružinov – Sampet Rebels 5:3, HC Old Town – Eclat Media 10:1, Bolimex – HKB Vikings 5:1, Bogdau Stupava – HBC Farma 2:6, BHPS – HBC Empíria 3:7