– V roku 1933 začalo premietať v bývalej sokolovni na Hlbokej ceste kino Sokol.
– V roku 1968 zomrel v Bratislave vlastivedný a literárny pracovník Ľudovít Cyril Janota, ktorý patril k priekopníkom modernej pamiatkovej starostlivosti na Slovensku, organizovanej telovýchovy a turistiky. Narodil sa 12. 10. 1888.
– V Bratislave v roku 1973 zomrel fotograf a kameraman Jozef Ružička, príslušník priekopníckej generácie slovenského filmu. Narodil sa 20. 11. 1924.
– V roku 1935 sa v Bratislave narodil herec Ivan Mistrík, v rokoch 1966 – 82 člen Slovenského národného divadla. Svoj život ukončil 8. júna 1982 samovraždou.
– V roku 1990 v Bratislave zomrel sochár a výtvarný pedagóg Alexander Trizuljak. Okrem mnohých abstraktne štylizovaných diel vytvoril celú galériu postáv slovenskej kultúry, predovšetkým hudobného života. Zaslúžil sa o založenie viacerých galérií. Narodil sa 15. mája 1921.
– Magda Vášáryová založila v roku 1993 Slovenskú spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA) ako otvorené nestranícke diskusné fórum. Jej hlavným cieľom je poskytovať priestor pre otvorenú výmenu názorov.
(tasr, sita)