
Súčasťou expozície európskeho maliarstva a sochárstva 2. pol. 19. storočia sú inštalované medené busty F. X. Messerschmidta, z ktorých jedna je aj jeho autoportrétom.
Na prvom poschodí v sále sú vystavené maľby ulíc a námestí starej Bratislavy.
Výstava Dvadsať rokov na šikmej ploche na 2. poschodí prezentuje obrazy Agnesy Sigetovej za posledných dvadsať rokov, doplnená jej najnovšími veľkorozmernými kresbami. Jej diela (na snímke) sú zobrazením ľudských vášní. Výstava potrvá do 9. novembra.
Expozícia stredoeurópskej barokovej maľby a sochárstva na prvom poschodí paláca ponúka aj plastiky Rafaela Donnera. Medzi najznámejšie patrí portrét Jána Nepomuckého, znázorneného so svojou manželkou Žofiou. Nachádza sa tu mimo iných autorov aj maľba arcibiskupa Imricha Esterházyho ako Jána Almužníka, inak Donnerovho mecenáša.
V najslávnostnejšom krídle budovy, ktoré bolo postavené koncom 18. storočia, sa nachádza Sála štyroch ročných období, ktorú dala vyzdobiť ešte rodina Nyiáriovcov, pôvodných majiteľov paláca.
Do Zbierky starej kresby a grafiky, vystavovanej v Mirbachovom paláci, patrí takmer 8500 predmetov, z ktorých zlomok tvoria originálne kresby a albumy kresieb umelcov z 19. storočia.
K Bratislave sa viaže aj veľmi vzácna a ucelená kolekcia výjavov z korunovácií uhorských kráľov z rokov 1563 – 1830. V zbierke galéria uchováva i väčšie množstvo hodnotných grafických kópií diel majstrov ako Albrecht Dürer, Lucas van Leyden, Johann Sadeler a najvzácnejšie sú grafiky Rembrandta Harmensza van Rijna.
Tieto poklady galérie však ostávajú väčšinou skryté.
Čo je možné vidieť v priebehu celého roka, je súbor diel inštalovaných na prvom poschodí paláca v takzvaných kazetových miestnostiach. Táto kolekcia je o to unikátnejšia, že ide o pôvodnú inštaláciu diel francúzskej rokokovej grafiky.