
FOTO – INTERNET
Iron Maiden vystúpi na pražskom pódiu v plnej sláveZakladajúcim členom tejto londýnskej kapely bol gitarista Steve Harris. Po mnohých personálnych zmenách sa k nemu v roku 1979 pridali hudobník Clive Burr, gitaristi Dave Murray, Dennis Stratton a spevák Paul Di‘Anno. Pätica pomenovaná podľa stredovekého mučiaceho nástroja najprv bodovala so svojím singlom Running Free. Od začiatku kapela spolupracovala s maliarom Derekom Riggsom, ktorý vymyslel príšeru a maskota Eddieho. Po rozchodoch a opätovnom spájaní sa kapela v plnej sile v súčasnosti znovu vyštartovala na európske pódiá.
Iron Maiden, T-Mobile Aréna (Za elektrárnou 419, Výstaviště, Praha 7) 22. 10. o 20.00
Hneď tri Slovenky alternujú v najnovšom českom muzikáli Rebelové v hlavnej úlohe Terezu. Okrem dvojičiek Veroniky a Daniely Nízlových sa bude ako Tereza objavovať aj Zdenka Trvalcová (vľavo). Slovenská herečka Zuzana Norisová, ktorá zažiarila v známom českom filmovom muzikáli Rebelové, už v jeho novej divadelnej podobe nehrá. Napriek tomu si v pražskom divadle Broadway nenechala ujsť jeho prvú premiéru, ktorú aj uviedla.
Muzikál Rebelové uvádza
DIVADLO
BROADWAY, Na Příkopě 31, Praha 1 v utorok až piatok od 18.00, v sobotu a v nedelu od 14.00.
tel. divadla:
+420 225 113 120
tel. pokladňa: +420 225 113 311
fax:
+420 224 231 743
FOTO TASR – ZUZANA ČIŽMÁRIKOVÁ
TIPY NA KLUBOVÝ VEČER
Futurum Music Bar (Zborovská 7, Praha 5)
3. a 4. 10. 80‘s & 90‘s Party o 21.00
DJs: Jirka Neumann, Roman Pluhař, Jirka Březina, Zuzka D
Malostranská beseda (Malostranské nám. 21, Praha 1)
3. 10. Krausberry o 20.30
Hanspaulská bluesrocková legenda, v čele ktorej stojí vynikajúci spevák a frontman Martin Kraus.
7. 10. Biela nemoc a hostia o 20.30
Abaton (Na Košince 8, Praha 8 – Libeň)
4. 10. Lietajúci cirkus: Hudba Praha, Echt! o 20.00
Lietajúci cirkus je názov projektu spoločného turné hudobných skupín Hudba Praha, Echt!, Divoké srdce a L. Pospíšil a B. Zatloukal.
Divadlo Archa (Na Poříčí 26, Praha 1)
5. 10. Agon Orchestra &The Plastic People of the Universe o 19.00
Prvý koncert v zrekonštruovaných priestoroch divadla Archa.
Palác Akropolis (Kubelíkova 27, Praha 3)
8. 10. V.R.R.M. & Boo j.h. o 19.30
Štvorčlenná skupina zložená z muzikantov a autorov, z ktorých každý prináša bohaté skúsenosti z oblasti džezovej, rockovej, folkovej a alternatívnej hudby. Ako hosť vystúpi spriaznená česko-rakúska skupina Boo.