Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

VRCHOLÍ BEŽECKÁ SEZÓNA

Energetická pätnástka v znamení Bratislavčaniek

Marián Dávidík. FOTO – ACHÍV

Ján Križák z AŠK Grafobal Skalica sa stal víťazom 7. ročníka Energetickej pätnástky v Jaslovských Bohuniciach. Slovenský polmaratónsky reprezentant udával od začiatku veľmi rýchle tempo a napokon mu namerali čas 47:18 min. Za svojím traťovým rekordom zaostal o 22 sekúnd. Tretiu priečku si vybojoval Milan Fedák z STU Bratislava.

V súťaži žien dominovali bežkyne z hlavného mesta. Vyhrala Andrea Bérešová z Interu, druhá dobehla Račianka Zuzana Nováčková. Na štart sa na námestí v Jaslovských Bohuniciach postavilo 55 vytrvalcov a vytrvalkýň z Česka a zo Slovenska.

Výsledky – muži do 40 rokov: 1. Križák 47:18 min, 2. Moravec (obaja Skalica) 48:25, 3. Fedák (STU Bratislava) 50:06, nad 40 rokov: 1. Klimeš (Čejkovice) 50:18, 2. Findl (Georeal Bratislava) 52:31, ženy: 1. Bérešová (Inter Bratislava) 57:28, 2. Nováčková (MAC Rača) 1:03:50 h, 3. Zuščíková (MÚ Brezová p. B.) 1:07:07. (sita)

Kristína Protičová tretia v Louisville

Slovenská reprezentatka Kristína Protičová obsadila 3. miesto v päťkilometrovom cezpoľnom behu v americkom meste Louisville v štáte Kentucky. Na pretekoch štartovalo 340 univerzitných bežkýň. Preteky sa bežali za stáleho dažďa na ťažkej rozmoknutej trati. Bratislavčanka Protičová, ktorá študuje a súťaží za Northwest College, dosiahla čas 18:24,23 min, víťazka behu s názvom Greater Lousville Cross Country Classiceny Brianna Carstensenová (Azusa Pacific) bola o 10 sekúnd rýchlejšia, druhá Christy Csomová (Belmont) o tri. (sita)

Dávidík je medzinárodným majstrom Slovenska

Víťazmi medzinárodných majstrovstiev Slovenska v orientačnom behu na klasických tratiach sa v Budimíre pri Košiciach stali domáca Martina Rákyová a Bratislavčan Marián Dávidík. Na štarte sa zišlo 270 pretekárov z Česka, Maďarska a zo Slovenska. Usporiadatelia z ATU Košice pripravili v príjemnom počasí vynikajúce preteky na orientačne náročných tratiach v priestore plnom terénnych detailov.

Výsledky – ženy (8 km, prevýšenie 305 m, 15 kontrolných stanovíšť): 1. Rákayová (ATU Košice) 1:04:27 h, 2. Bajtošová (Rapid Bratislava) 1:06:06, 3. Wengrinová (Maď.) 1:15:24, muži (14 km, 545 m, 27): 1. Dávidík 1:24:01, 2. Barták (obaja Kobra Bratislava) 1:26:17, 3. P. Buko- vác (Farmaceut Bratislava) 1:27:09.

Štafety – ženy (3 x 6,4 km): 1. ATU Košice 2:21:31 h, 2. Farmaceut Bratislava (Bukovácová, Baranová, Prékopová) 2:39:12, 3. Rapid Bratislava (Bajtošová, Kátlovská, Šmelíková) 2:58:02, muži (3 x 8,7 km): 1. Kobra Bratislava (Barták, Pospíšil, Dávidík) 2:25:31, 2. Farmaceut Bratislava (P. Bukovác, Spišiak, M. Bukovác) 2:38:12, 3. ŽU Žilina 2:46:49. (tasr, sita)