SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Kam za kultúrou

Galérie a Výstavy

* Slovenská národná galéria

otvorené denne okrem pondelka od 10.00 – 17.30

Vodné kasárne

Rázusovo nábrežie 2

Stále expozície

Staré európske umenie 16. – 18. storočia

Grafické umenie Slovenska – nová reinštalovaná expozícia

Barokové umenie na Slovensku

Umenie 19. storočia na Slovensku

Výstavy

Pavol Gross st.: Posledná večera, reliéf, 60-te roky 17. storočia. Majstrovské dielo zo zbierok SNG

Trvanie: do februára 2004

Rekonštrukcia a modernizácia areálu SNG – architektonická súťaž

Trvanie: do októbra 2003

SkryťVypnúť reklamu

Esterházyho palác

Námestie Ľ. Štúra 4

Východoslovenská galéria 1952 – 2002 (päťdesiat rokov výstavnej a zberateľskej činnosti)

Trvanie: do 21. septembra

Plagáty z Viedne (zo zbierok Viedenskej mestskej a zemskej knižnice)

Trvanie: do 14. septembra

* Galéria mesta Bratislavy

Mirbachov palác

Františkánske nám. 11

otvorené denne okrem pondelka od 10.00 do 18.00

Stála expozícia

Stredoeurópske barokové maliarstvo a sochárstvo

Pálffyho palác

Panská 19, tel. 54 43 36 27

otvorené denne okrem pondelka od 10.00 do 18.00

Stále expozície

Stopy „keltskej“ Bratislavy vo svetle archeologických nálezov

Kovolejárska dielňa a mincovňa v objekte Panskej ulice č. 19 – 21

Gotická tabuľová maľba a plastika

Stredoeurópske maliarstvo a sochárstvo 19. stor.

SkryťVypnúť reklamu

Umenie 20. storočia na Slovensku. Realizmus a skutočnosť

Reštaurovanie fotografie

Trvanie: do 26. októbra

Primaciálny palác

Primaciálne námestie 1

otvorené denne okrem pondelka od 10.00 do 17.00 h

Expozície

Európske maliarstvo minulých storočí

Kolekcia anglických gobelínov zo 17. storočia

Dizajn štúdio ÚĽUV

Dobrovičova 13

otvorené: po – pia, od 10.00 do 18.00

Stála expozícia úžitkového umenia

K. Galery

galéria úžitkového umenia a designu

Ventúrska 8

otvorené po – pia od 13.00 do 18.00

Stála expozícia

Bořek Šípek – výber z tvorby

Synergia 21

Hlavná 9

otvorené v stredu od 16.00 do 18.00

Stála expozícia

Alena, Veronika a Gabriel Wagnerovci, Margita Bošeľova

múzeáSlovenské národné múzeum

Vajanského nábr. 2

Výstavy

Veda pre ľudí – 50 rokov SAV, výstava trvá do 15. septembra

SkryťVypnúť reklamu

Chvála liatine

Galéria Watt foto-video

Voskové figuríny II. Osobnosti

SNM Prírodovedné múzeum

Vajanského nábr.2

Expozície

Klenoty zeme, Pravek života, Fauna Slovenska, Variácie sveta rastlín II. poschodie

Vývoj človeka a zdravotný stav našich predkov, Fauna morí III. poschodie

SNM Archeologické múzeum

Žižkova 12, otvorené denne okrem pondelka od 9.00 do 17.00

Výstavy

Stredoveká kuchyňa v archeologických nálezoch

Slovensko pred Veľkou Moravou

Nové archeologické nálezy v SNM-SM

SNM Hudobné múzeum

Bratislava – Hrad, otvorené: utorok – piatok od 9.00 do 17.00

sobota – nedeľa od 10.00 do 18.00

Výstavy

Dedičstvo hudobných nástrojov

Na ceste k profesionalizmu (Alexander Moyzes)

SNM Historické múzeum Bratislavský hrad

otvorené ut – ne od 9.00 do 17.00

Expozície – III. poschodie

Strieborný poklad

Historický nábytok a zariadenie

Historické hodiny

Korunná veža

Vyhliadka na Bratislavu a okolie

Výstavy – II. poschodie

Sieň slávy slovenského hokeja

Historické medzníky Slovenska v 20. storočí

Majstrovské diela umenia 20. stor. zo zbierok SNG

Klenoty dávnej minulosti

SNM Múzeum židovskej kultúry

Vajanského nábr. 2

Zsigrayova kúria, Židovská 17, otvorené denne okrem soboty od 11.00 do 17.00

Stála expozícia

Judaiká

SNM Múzeum kultúry Karpatských Nemcov

Žižkova 14, otvorené denne okrem pondelka od 10.00 do 16.00

Stála expozícia

Pohľad na viac ako 800-ročné dejiny a kultúru Nemcov na Slovensku, ich prínos do spoločného kultúrneho dedičstva

SNM Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku

Brämerova kúria, Žižkova 18

Stála expozícia

Maďari na Slovensku

Mestské múzeum v Bratislave

Primaciálne nám. 3

Otvorené denne okrem pondelka od 10.00 do 17.00, sobota – nedeľa od 11.00 do 18.00, ak nie je uvedené inak

Expozícia dejín mesta a feudálnej justície

Stará radnica, Primaciálne nám. 3,

Veža Starej radnice (vchod cez Expozíciu dejín mesta a feudálnej justície)

vstupy: streda o 14.00, 15.00 a 16.00, sobota a nedeľa o 15.00, 16.00 a 17.00

Expozícia vinohradnícko-vinárska

Apponyiho palác, Radničná 1

Expozícia zbraní a mestského opevnenia

Michalská veža, Michalská 24

Hudobná expozícia – rodný dom J. N. Hummela

Klobučnícka 2

otvorené denne okrem pondelka od 12.00 do 17.00

Expozícia historických hodín

Dom U dobrého pastiera, Židovská 1,

Expozícia umeleckých remesiel

Beblavého 1

Literárna expozícia – Múzeum Janka Jesenského

Somolického 2

Návštevy treba prihlásiť na tel. čísle: 54 43 47 42

Národná kultúrna pamiatka – Hrad Devín

Muránska ul.

Antická Gerulata v Rusovciach

Gerulatská 69

otvorené denne okrem pondelka od 10.00 do 17.00

Múzeum Arthura Fleischmanna

Biela 6, 1. poschodie

otvorené denne okrem pondelka od 10.00 do 17.00, so a ne od 11.00 do 18.00

Stála expozícia

Arthur Fleischmann – Život a dielo

Múzeum Milana Dobeša

Zámočnícka 13

otvorené denne okrem pondelka od 10.00 do 18.00

Stála expozícia

M. Dobeš – grafiky, sochy a opticko-kinetické objekty

Múzeum Polície SR

Gunduličova 2

otvorené utorok – sobota od 10.00 do 17.00

Lodné múzeum

Loď Kriváň

otvorené sobota – nedeľa od 11.00 do 18.00 (informácie na tel. čísle: 62 41 22 27)

Danubiana

Čunovo, vodné dielo

otvorené denne okrem pondelka od 10.00 do 18.00

podujatia

* sobota 13. september

Majstrovstvá Slovenska vo westernovom jazdení a rodeu – Areál zdravia Rozálka Pezinok

Predstavenie sumo – Daito Bunka University, sprievodný program Japonského festivalu – Atletická športová hala, Bajkalská cesta 7, o 14.00

Dostihy – OAKS (rovina Listed 2000 m), Cena zimnej kráľovnej (rovina I. kat. 1600 m) – Závodisko Petržalka Starý háj, o 15.00

Daniel Hevier – Rituál, cyklus „Brehy“ – Koncertná sieň Klarisky, Farská 4, o 19.00

* nedeľa 14. september

Au pair, kontinuálna opera, cyklus „Brehy“ – Koncertná sieň Klarisky, Farská 4, o 19.00

* utorok 16. september

Biliardový turnaj pre návštevníkov – Park kultúry a oddychu, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3, o 16.00

Uragán, zábavný program (A. Kraus, P. Marcin, Z. Šikulová a skup. Desmond) – Park kultúry a oddychu, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3, o 19.00

Literárne revy Dada Nagya: hosť M. Viewegh – Kníhkupectvo Česká kniha na Župnom námestí, o 19.00

* streda 17. september

P. Zigo – Astronomické ďalekohľady dneška, astronomická prednáška – Park kultúry a oddychu, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3, o 17.30

Chiseko Tanaka – Prednáška o divadle No, sprievodný program Japonského festivalu – Stará radnica, kinosála Mestského múzea, o 18.00

Šachový turnaj pre návštevníkov – Park kultúry a oddychu, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3, o 16.00

Program Račianskeho vinobrania 2003

piatok 12. september

15.00 Vernisáž výstavy obrazov manželov Cvetanovcov (MÚ Rača)

16.00 Vernisáž výstavy Anny Holblingovej a prezentácia CD (KS Žarnovická)

sobota 13. september

Kultúrne stredisko Račan

12.00 Dychová hudba Račanka

14.00 Slávnostné otvorenie Račianskeho vinobrania 2003, hrajú Ľudová hudba Miroslava Dudíka, družobný súbor z Kesztolca, dychová hudba Veselá muzika, M. Godová a A. Čukan.

19.30 Dychová hudba Trnavan

Amfiteáter Knižkova dolina

14.30 FS Šuňava, DH Borovienka, zábavný program v podaní P. Bzdúcha, I. Letka a Jadranky, skupina Mloci, Clogg show

21.00 koncert Hexu

Kultúrne stredisko Žarnovická

14.00 DFS Vienok, kúzelník Matej, tanečná skupina Twiggy, majstrovstvá Slovenska v silovom žonglovaní

18.00 Koncert country skupiny Yettiband

nedeľa 14. september

Kultúrne stredisko Račan

13.00 Prehliadka dychových hudieb Cajlané, Tatrachemka, Záhorienka i rakúskeho Golsu, eminent a imitátor Stano Repka

21.00 ohňostroj

Amfiteáter Knižkova dolina

14.00 Dychová hudba, estrádny program – učinkujú M. Velšicová, M. Slivka, M. Laiferová, FS Skaličan, Pressburger Klezmer band

19.30 ľud. veselica so skupinou Akcent

Amfiteáter KS Žarnovická

14.00 DFS Prvosienka, Tanečna skupina Novum Topoľčany, Modrý buldozér (moderátori Bábovky Martin Vanek a Igor Adamec)

17.00 Koncert formácie Boghdano d‘jazz

Organizátori sľubujú množstvo sprievodných podujatí, ktoré budú prekvapením pre malých aj veľkých.

deti divadelné predstavenia

* nedeľa 14. september

O prechladnutom drakovi, divadelné predstavenie – Dom kultúry, Námestie SNP, o 16.00

Janko doktorom alebo Ako gašparko s Jankom prekabátili čertov, bábkové divadlo – Istra centrum, Hradištná 43, o 16.30

Tri prasiatka, bábkové divadlo – Dom kultúry Ružinov, Ružinovská 28, o 10.30

Nedeľná rozprávočka, divadelné predstavenie – Spoločenský dom Trnávka, Bulharská 60, o 10.00

Dráčik Ohniváčik, detská divadelná scéna, Dom kultúry Dúbravka, Saratovská 2/A, o 10.00

KINÁ

* piatok 12. september

Kniha džungle 2 – Palace/Aupark, 14.40, 16.30

Myšiak Stuart – Palace/Aupark, 14.30

Pinocchio – Palace/Aupark, 14.45, 17.05; Polus, 15.25 (ČD)

* sobota 13. september

Pinocchio – Palace/Aupark, 12.25, 14.45, 17.05; Polus, 11.00, 13.10, 15.25 (ČD)

Kniha džungle 2 – Istropolis, 16.00, Palace/Aupark, 12.50, 14.40, 16.30

Myšiak Stuart – Palace/Aupark, 12.10, 14.30

* nedeľa 14. september

Kniha džungle – Palace/Aupark, 12.50, 14.40, 16.30

Kniha džungle 2 – Istropolis, 16.00

Myšiak Stuart – Palace/Aupark, 12.10, 14.30

Titan A. E. – Lúky, Vígľašská 1, 14.00, 16.00

Pinocchio – Palace/Aupark, 12.25, 14.45, 17.05; Polus, 11.00, 13.10, 15.25 (ČD)

* pondelok 15. september

Kniha džungle 2 – Palace/Aupark, 14.40, 16.30

Myšiak Stuart – Palace/Aupark, 14.30

Pinocchio – Palace/Aupark, 14.45, 17.05; Polus, 15.25

* utorok 16. september

Kniha džungle 2 – Palace/Aupark, 14.40, 16.30

Myšiak Stuart – Palace/Aupark, 14.30

Pinocchio – Palace/Aupark, 14.45, 17.05; Polus, 15.25 (ČD)

* streda 17. september

Kniha džungle 2 – Palace/Aupark, 14.40, 16.30, Spoločenský dom Nivy, 14.00

Myšiak Stuart – Palace/Aupark, 14.30

Pinocchio – Palace/Aupark, 14.45, 17.05; Polus, 15.25

filmové predstavenie pre ZŠ a MŠ, DK Ružinov, Ružinovská 28, 14.00

podujatia

* sobota 13. september

Čipkované ilustrácie, tvorivé dielne s minipredstavením k výstave Janko Gondášik – Štúdio Bibiany, Panská 41, o 16.00

Ilustrácie bez hraníc, o hľadaní harmónie medzi krajinami pomocou ilustrácií – Dom kultúry, Námestie SNP, o 16.00

* nedeľa 14. september

Výmena hračiek a postavičiek z kindervajíčok – Klub 22, Vavilovova 22, o 15.00

Prechádzka muzikálmi, program s úryvkami z detských muzikálov, Spoločenský dom Nivy, Súťažná 18, o 15.00

Detská nafukovacia trampolína , Park kultúry a oddychu, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3, otvorené počas detských programov, od 14.00 do 19.00

* utorok 16. september

Mačka a myš, kombinovaný zábavný program – Slniečko, Furdekova 6/A, o 14.00

Jesenná strašidielnička, výtvarno-tvorivé dielne pre deti do 10 r. – CC Centrum, Jiráskova 3, o 14.00

Ilustrácie bez hraníc, o hľadaní harmónie medzi krajinami pomocou ilustrácií – Dom kultúry, Nám. SNP, o 14.00

Na prechádzke s hudobným motívom, stretnutie detí s hudbou, Spoločenský dom Nivy, Súťažná 18, o 14.00

* streda 17. september

Šikovníček, hry a súťaže pre matky s deťmi do 6 r., M-Klub, Rovniankova 3, o 10.00

Jesenná strašidielnička, výtvarno-tvorivé dielne pre deti do 10 r. – CC Centrum, Jiráskova 3, o 14.00

Karneval, program pre deti – Štúdio Bibiany, Panská 41, o 10.00

Čipkované ilustrácie, tvorivé dielne s minipredstavením k výstave Janko Gondášik – Štúdio Bibiany, Panská 41, o 14.00

* štvrtok 18. september

Zelená pre šikovné ruky, tvorivá dielňa – Slniečko, Furdekova 6/A, o 14.00

Zazvonil zvonec, prázdninám je koniec, súťažno-zábavné podujatie – M-Klub, Rovniankova 3, o 14.00

Spomienky na leto, výtvarná dielňa – DK Lúky, Vígľašská 1, o 14.00

Jesenná strašidielnička, výtvarno-tvorivé dielne pre deti do 10 r. – CC Centrum, Jiráskova 3, o 14.00

Ilustrácie bez hraníc, o hľadaní harmónie medzi krajinami pomocou ilustrácií – Dom kultúry, Nám. SNP, o 10.00

Cirkus Aleš – pred Obchodným domom Ružinov, predstavenia po – pia o 18.00, so – ne o 15.00 a 18.00

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

  1. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
  2. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku
  3. Nalaďte sa na svoje mladšie ja s rádiom Vlna
  4. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu
  5. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk
  6. Inovatívna diagnostika - moderná budúcnosť zdravotníctva
  7. Slovákov láka zakladanie fondov, no väčšina preferuje zahraničie
  8. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny
  1. Na čo slúžia bubnové kosačky a ako vybrať tú správnu?
  2. V Košiciach vznikla inkluzívna škola s finančnou podporou grantu
  3. Lekár U19: „Majstrovstvá Európy sú pre nás vyvrcholením"
  4. Tatra banka získala 2 prestížne ocenenia
  5. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
  6. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku
  7. Nalaďte sa na svoje mladšie ja s rádiom Vlna
  8. BILLA vstupuje do sveta e-commerce
  1. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny 27 402
  2. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu 9 521
  3. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 6 111
  4. 91 kreslených správ o Slovensku, Ukrajine a celom svete 4 855
  5. Máte v hľadáčiku dovolenku v Turecku? Táto inšpirácia padne vhod 4 519
  6. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk 3 781
  7. Jedinečný rodinný All Inclusive hotel vás privíta aj toto leto! 2 906
  8. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME 2 637
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

  1. Daniel Bíro: V Bratislave malo byť metro. Aké sú história a súčasnosť tohto projektu?
  2. Ľudmila Križanovská: Žobráci v centre Bratislavy. Ľudia v núdzi alebo príživníci?
  3. Anton Sládek: Bratislava - Vysoká ulica včera a dnes
  4. Anton Sládek: Bratislava - Hviezdoslavovo námestie
  5. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
  6. Anton Sládek: Dunaj XIII. Most Apollo a okolo
  7. Matej Vagač: Ukradnutý verejný priestor. V Horskom parku sú porušené vlastnícke práva.
  8. Anton Sládek: Bratislava - Heydukova ulica
  1. Soňa Bulbeck: Ako šklbú turistov inde... 9 346
  2. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku) 7 171
  3. Věra Tepličková: Mala by som byť po dnešku pokojnejšia, pani Kavecká? 6 763
  4. Post Bellum SK: Kocáb: Boli schopní aj tmu vydávať za dôkaz toho, že tam nie sú jadrové hlavice 5 854
  5. Věra Tepličková: Igi zasa ukazuje figy alebo O tom, ako sa Edo unáhlil 5 795
  6. Felipe Sánchez López: Opatrovatelia alebo novodobí slovenskí otrokári 5 694
  7. Monika Vojčíkova: Nie je Pavlínka ako Pawlinka 5 194
  8. Teodor Pasternák: Posadili ma do "správneho" lietadla. To druhé havarovalo. 5 123
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
  2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
  3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
  4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
  5. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
  7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
  8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925
SkryťZatvoriť reklamu