cko-rehabilitačné oddelenie a röntgen. Ten si však nájomca zatiaľ neprevzal, má tak urobiť v poslednom kvartáli.
Svoje rozhodnutie, ktoré zneistilo niektorých zamestnancov a vyvolalo ich nevôľu, zdôvodnil: „Museli sme prijať racionalizačné opatrenia. Poliklinika je zadlžená a ak by sme neboli pristúpili k prenájmom, naša ekonomická situácia by sa ešte zhoršila.“ Upresnil, že v súvislosti so zavedením poplatkov pre pacientov došlo na poliklinike k poklesu pacientov, v dôsledku čoho výrazne poklesli aj jej príjmy od poisťovní. „Prenájmy sú v súčasnej situácii výhodnejšie. Zmluvy sme postavili tak, že nájomcovia prevzali aj všetok personál,“ povedal.
Nájomcovia by podľa riaditeľa mali poliklinike prospieť, pretože majú s poliklinikou „neporovnateľnú ekonomickú situáciu“. Súkromná neštátna spoločnosť, ktorá prevzala laboratórium, by podľa neho mala zaviesť širšiu paletu vyšetrení. „A po čase asi budeme opäť mať aj mamograf, na ktorý sme roky nemohli zohnať lampu a nový sme si nemohli dovoliť kúpiť,“ povedal riaditeľ.
Poliklinika Tehelná je stále v majetku Fondu národného majetku a nemá zriaďovateľa. Všetky prenájmy preto riaditeľ vopred odkonzultoval s majiteľom polikliniky i s úradom Bratislavského samosprávneho kraja, pod ktorý by poliklinika mala prejsť, vláda o tom však zatiaľ nerozhodla.
Pod správu polikliniky patria ešte dve sanatóriá – Sanatórium pre ochorenie horných dýchacích ciest na Novohorskej a Sanatórium pre detské očné choroby na Kyjevskej ulici. Prevádzku oboch označil riaditeľ za stratové. Preto v poslednom kvartáli roka počíta s ďalšími racionalizačnými opatreniami - znižovaním počtu stredného zdravotného personálu a technicko-hospodárskych pracovníkov.