
Vo finále najstaršieho turnaja na Slovensku Association cup sa stretli finalisti minulého ročníka hokejbalovej Extraligy. Tentoraz boli lepší hráči Doprastavu, ktorí zvíťazili 2:0. FOTO SME – PROKOP SLOVÁČEK
V areáli netradičných športov v Ružinove sa počas víkendu stretli hokejbalisti na 20. ročníku najstaršieho turnaja na Slovensku Association cup. Osem bratislavských, prevažne extraligových družstiev bolo rozdelených do dvoch skupín. Najväčším ťahákom bola účasť oboch finalistov – úradujúceho majstra Slovenska ŠK Exposervice Ružinov a vicemajstra LG Doprastav Cádrova. Práve favoriti sa aj napriek neúplným zostavám stretli vo finále. Súboj dvoch odvekých rivalov sa podobal záverečným bojom o majstra (v uplynulej sezóne sa ním stal Ružinov). Súperi si nič nedarovali, tentoraz však boli lepší hokejbalisti Doprastavu. Zvíťazili 2:0 a získali cennú trofej.
Jediným strelcom zápasu bol dlhodobo najlepší hráč Doprastavu Branislav Thron, ktorý prišiel svojmu klubu pomôcť až v záverečných dvoch zápasoch. „Konečné víťazstvo je povzbudením pred novou sezónou a mimoriadne poteší, keď sa podarí v takej oslabenej zostave, v akej sme sa na turnaji zišli,“ povedal spokojný Thron, ktorý sa už teší na budúcotýždňový Európsky pohár klubov. Ten sa uskutoční v českom Moste. „Budú to náročnejšie súboje. V skupine nás čaká domáci tím a Švajčiari. Naším cieľom je postúpiť aspoň do semifinále.“
Príjemným spestrením na tohtoročnom Association cupe bola slovenská reprezentácia do 20 rokov, ktorá sa pripravuje na svetový šampionát v roku 2004. Medzi mužmi si mladíci nepočínali najhoršie, obsadili celkové 5. miesto. „V príprave nechceme nič podceniť, preto sa po májovom Mamut cupe opäť zišiel širší výber hráčov. Bolo vidieť, ako sa chlapci postupne spoznávali a zo zápasu na zápas sa ich výkon zlepšoval. Turnaj splnil moje očakávanie,“ zhodnotil tréner slovenskej reprezentácie Marián Zwirn.
Najlepším strelcom Association cupu sa stal Jozef Zemeš, nahrávačom Mário Chudý (obaja ŠK Profis 32 Vrakuňa), brankárom Martin Tomo (LG Doprastav Cádrova), najlepším rozhodcom bol Martin Štrba.
Výsledky – štvrťfinále: ŠK Profis 32 Vrakuňa – Jokerit Petržalka 13:0, ŠK Dúbravka – Slovensko 20 2:0, semifinále: ŠK Profis – ŠK Exposervice Ružinov 2:4, ŠK Dúbravka – LG Doprastav Cádrova 0:1, o 5. miesto: Slovensko 20 – Jokerit 5:3, o 3. miesto: ŠK Profis – ŠK Dúbravka 3:1, finále: Exposervice Ružinov – LG Doprastav 0:2.
MIROSLAV HÝLEK