Kultúrne leto 2003
15.00 Cyrano De Cognac (J. Benčík – grotesky a klauniády o neopätovanej láske) – Mestské divadlo, Biela 6
19.00 Óda na radosť (J. Benčík – grotesky a klauniády na hudobné témy) – Mestské divadlo, Biela 6
KINÁ
Virtuálny svet – Orange Imax, 11.00, 16.00
Ocean Wonderland 3D – Orange Imax, 12.00, 15.00, 17.00, 19.00, 21.00
Cesta človeka – Orange Imax, 13.00, 20.00
T-Rex – Orange Imax, 14.00, 18.00
Lovec démonov – Tatra, 18.30, 20.30; Polus, 19.40, 21.45; Palace/Aupark, 12.50, 15.00, 17.10, 19.20, 21.30
Pinocchio – Hviezda, 16.00, 18.00 (dabing), 20.30 (titulky); Istota, 15.00, 17.30, 20.00; Polus, 13.35, 14.30, 15.55, 16.45, 19.00 (dabing); Palace/Aupark, 12.25, 13.40, 14.45, 16.00, 17.05, 18.20, 19.25, 21.45 (dabing)
Ken Park – Hviezda/Záhradné, 20.15
Chicago – Mladosť, 15.15, 17.30, 20.00; FK ic.sk, 20.15, Polus, 18.10, 20.35; Palace/Aupark, 12.15, 14.40, 17.05, 19.30, 21.55
Zločin je extrémny šport – Nádej, 17.30, 20.00
Terminátor 3: Vzbura strojov – Istropolis, 17.30, 20.00; Polus, 13.40, 15.45, 18.05, 20.10, 22.20; Palace/Aupark, 13.30, 15.45, 18.00, 20.15, 22.30
Milujte svojho zabijaka – Istropolis, 18.00; Palace/Aupark, 22.10
Frida – Istropolis, 20.30; Palace/Aupark, 19.45
Kruh – Istropolis/ArtKino, 17.45, 20.15
Quo Vadis – FK ic.sk, 17.30
Tisícročná včela I., II. – FK ic.sk, 17.45
25. hodina – FK ic.sk, 18.15
Identita – FK ic.sk, 18.30
Rímske prázdniny – FK ic.sk, 20.00, Polus, 13.55, 15.50, 17.45; Palace/Aupark, 12.35, 16.35, 18.35, 20.35
Bowling for Columbine – FK ic.sk, 20.30; Polus, 21.15
Posledné tango v Paríži – FK ic.sk, 20.45
Lara Croft Tomb Raider: Kolíska života – Polus, 13.05, 14.00, 15.10, 16.10, 17.20, 18.20, 19.30, 20.30, 21.40, 22.40; Palace/Aupark, 11.45, 12.45, 14.10, 15.10, 16.35, 17.35, 19.00, 20.00, 21.25, 22.25
Po čom dievča túži – Polus, 13.50, 16.00; Palace/Aupark, 16.55
Neserte nám pestúnku! – Polus, 18.05, 20.20, 22.35; Palace/Aupark, 19.10, 21.35
Myšiak Stuart Little – Palace/Aupark, 13.10, 15.00
Mačky a psi – Palace/Aupark, 12.20, 14.20, 16.20
Charlieho anjeli: Na plný plyn – Polus, 14.30, 16.40, 18.50, 21.00; Palace/Aupark, 11.55, 14.10, 16.25, 18.45, 21.05
Kurz sebaovládania – Palace/Aupark, 18.20, 20.45, 22.45
Kniha džungle 2 – Palace/Aupark, 11.55, 13.45, 15.35
Lara Croft 1 – Palace/Aupark, 17.25
Štvanec – Palace/Aupark, 20.55
Taxi 2003 – Palace/Aupark, 14.35, 22.35
KONCERTY A PODUJATIA
19.00 Hráme Vinyl – Cafe stuio club, Laurinská ul.
Kultúrne leto 2003
19.00 27. ročník Dní organovej hudby: Miroslawa Semeniuk-Podraza – Hudobná sieň Bratislavského hradu
20.00 Cyklus komorných programov „Brehy“: M. Železňák so skupinou – Koncertná sieň Klarisky, Farská 4
PRE DETI
15.00 Detská diskotéka s hrami pre deti, DJs Lucy a Robertko – Metro music club, Suché mýto 6
15.00 a 17.00 Rozprávky s rebríkmi, div. Ciróka, Maďarsko – Bibiana, Panská 41
17.00 O líške a ježkovi, div. Na vešiaku – Detská a div. scéna v záhrade Leberfinger
DISKOTÉKY
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1/9
Rock Party, DJ Mathew – Klub 39, Mlynská dolina
VÝSTAVY
Slovensko pred Veľkou Moravou – Archeologické múzeum, do septembra
Erotika v dávnovekom umení Slovenska – Archeologické múzeum, do septembra
Manuel Salinas – Danubiana, Vodné dielo Čunovo, do 2. septembra
Vincent, k 150. výročiu Vincenta van Gogha – Bibiana, do 2. novembra
Victor Vasarely – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka ul., do 3. septembra
Pavel Rudolf – galéria Komart, Zámočnícka ul., do 28. septembra
Jana Pivovarníková: Obrazy – pizzeria, Stará tržnica, Námestie SNP 25, do konca augusta
Vôňa farieb, Zuzana Šujanová (maľované hodvábne odevy), Milan Greguš (šperky), Vít Fila (fotografie) – K-Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 31. augusta
Výtvarný salón 2003 – Metodicko-pedagogické centrum, Tomášikova 4
Múzeum umenia Benešov, tvorba slov. a čes. autorov – galéria fotografie Profil, do 31. augusta
Stano Filko: Sonda egoq 1937 – 2037 – galéria Slovenskej sporiteľne, Zelená 2, ut – ne 12.00 – 18.00, do 7. septembra
Hľadanie svetla, výber z tvorby čes. maliara Zdeňka Hajného a slov. výtv. Gabriela Wagnera – Zichyho palác, Ventúrska 9, do 24. augusta
Architekti a výtvarná tvorba – Galéria architektúry SAS, Balassov palác, Panská 15, do 30. augusta
Socha a objekt – Grassalkovichova záhrada, galéria Michalský dvor, galéria Komart (Juraj Opršal, do 28. septembra), GMB Pálffyho palác, Galéria Z – Zichyho palác, do 31. augusta
Andrej Smolák: Obrazy, galéria MIRO, Košická 56, do 30. augusta
1:1 Študenti VŠVU, galéria MEDIUM, Hviezdoslavovo nám. 18, do 23. augusta
Štefan Siváň otec & Štefan Siváň syn: Drevené plastiky a reliéfy z Oravy – Pálffyho palác, Zámocká ul., ut – ne 14.00 – 18.00, do 28. augusta
Andrej Smolák: Obrazy – galéria Miro, Košická 56, do 30. augusta
Jozef Borovka, výber z tvorby – galéria F7, Františkánske nám. 7, do 25. augusta
Vlado Bondarev: Paralely – Ruské kultúrne centrum, Fraňa Kráľa 2, do 3. septembra