Cesta človeka – Orange Imax, 13.00, 20.00
3D mánia – Orange Imax, 14.00
Ocean Wonderland 3D – Orange Imax, 15.00, 17.00, 19.00, 21.00
T-Rex – Orange Imax, 16.00
Virtuálny svet – Orange Imax, 18.00
Kokaín – Hviezda, 18.00, 20.30
Telefónna búdka – Hviezda-záhradné, 20.15
Chicago – Mladosť, 15.15, 17.30, 20.00; Istropolis, 18.00, 20.30; Polus, 14.00, 16.15, 18.30, 20.45, 23.00; Palace/Aupark, 14.40, 17.05, 19.30, 21.55
Terminátor 3: Vzbura strojov – Istropolis, 17.30, 20.00; Istota, 17.30, 20.00; Polus, 14.40, 15.50, 16.50, 18.05, 19.00, 20.15, 21.10, 22.25, Palace/Aupark, 14.15, 15.30, 16.30, 17.45, 18.45, 20.00, 21.00, 22.15, 23.15
Taliančina pre začiatočníkov – Istropolis Artkino, 17.45, 20.15
Bowling for Columbine – Tatra, 18.15, 20.30; Polus, 21.20
Sex Pistols – Kino Café, 16.00, 18.00
Kristove roky – FK IC.SK, 17.45
Po čom dievča túži – Polus, 15.30, 17.40, 19.50, 22.00, Palace/Aupark, 17.55, 22.30
Kocka – FK IC.SK, 18.15
Všetko, čo ste chceli vedieť o sexe… – FK IC.SK, 18.30
Korida lásky – FK IC.SK, 19.45
Intimita – FK IC.SK, 20.00
Zem nikoho – FK IC.SK, 20.15
Čierna mačka, biely kocúr – FK IC.SK, 18.00; 20.30
Rímske prázdniny – Polus, 15.20, 17.20, 19.20, Palace/Aupark, 14.30, 16.30, 18.30, 20.30, 22.40
Taxi 3 – Polus, 14.50, 16.45, 18.35, 22.45; Palace/Aupark, 14.10, 16.10, 18.20, 20.20
Frida – Polus, 20.25; Palace/Aupark, 17.20, 19.50, 22.20
Neserte nám pestúnku! – Polus, 15.40, 17.50, 20.00, 22.10; Palace/Aupark, 14.45, 17.00, 19.15, 21.30
Charlieho anjeli: Na plný plyn – Polus, 14.30, 16.40, 18.50, 21.00, Palace/Aupark, 14.00, 16.15, 18.35, 20.50
Scooby Doo – Palace/Aupark, 15.20
Mačky a psi – Palace/Aupark, 15.00, 17.00
Hodina pravdy – Palace/Aupark, 19.40, 22.00
Kurz sebaovládania – Palace/Aupark, 15.40. 20.10
Štvanec – Palace/Aupark, 14.30, 19.00, 21.10
Lara Croft 1 – Palace/Aupark, 16.35
Kruh – Palace/Aupark, 22.45
Kniha džunglí 2 – Palace/Aupark, 14.00, 15.45, 17.30
Milujte svojho zabijaka – Palace/Aupark, 19.20, 21.50
KONCERTY A PODUJATIA
18.00 Staromestské fanfáry – balkón Opery SND, Hviezdoslavovo nám.
19.00 Trio Fame (Pop) – Café Studio Club, Laurinská
Kultúrne leto
20.00 Cyklus „Jazzýček“: Traditional Club – Nádvorie Vinohradníckeho múzea, Radničná 1
DISKOTÉKY
Disko, DJ Džulo – Music Factory Club, Hotel Junior, Drieňová 14
Metro Disco, letná Sperm Párty, DJ Pizzaman – Metro Music Club, Suché mýto 6
Ruská noc, DJ MMDJ – Live! Club, Aupark, Einsteinova 18
Old Disco – Tatra Club, Hotel Tatra, Nám. 1. mája 5
Disco Mix Music, DJ Horník – Casey, Botanická 35
VÝSTAVY
Hlavou dolu, Karol Škréta, Melchior Kusell, obrázky jezuitských mučeníkov – SNG, Vodné kasárne, Rázusovo nábr. 2, do 7. septembra
Plagáty z Viedne – SNG, Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, do konca septembra
Východoslovenská galéria 1952 – 2002 (50 rokov výstavnej a zberateľskej činnosti) – SNG, Esterházyho palác, do 21. septembra
Rekonštrukcia a modernizácia areálu SNG, architektonická súťaž – SNG, Vodné kasárne, do konca septembra
Umelci čistého srdca, naivné ľudové umenie zo zbierky Pavla Konečného – SNG, Galéria insitného umenia – Schaubmarov mlyn, Pezinok-Cajla, do 28. septembra
Václav Cigler a absolventi VŠVU – 1965 – 1979, SNG, Dvorana MK SR, Nám. SNP 33, do 28. septembra
Joseph Beuys: Polentransport 1981 – GMB, Mirbachov palác, do 31. augusta
Cena Oskara Čepana 2003 – GMB, Mirbachov palác, do 31. augusta
Bratislavské podhradie známe, neznáme – GMB, Pálffyho palác, Panská 19, do 31. augusta
Slovensko – prírodný klenot v srdci Európy – SNM, Vajanského nábr. 2, do 17. augusta
Zbrane, pušky a puškárske remeslo, ručné zbrane z obdobia 15. až 20. stor. – SNM, Vajanského nábr. 2, do 31. augusta
Pivo, karikatúra – SNM, Vajanského nábr. 2, do 2. septembra
Chvála liatine – SNM, Vajanského nábr. 2, do 21. septembra
Sieň slávy slovenského hokeja – Historické múzeum, Bratislavský hrad, 2. poschodie, do konca októbra
Historické medzníky Slovenska v 20. storočí – Historické múzeum, Bratislavský hrad, 2. poschodie, do konca septembra
Majstrovské diela umenia 20. storočia zo zbierok SNG – Historické múzeum, Bratislavský hrad, 2. poschodie, do konca októbra
Tajomná Bratislava – výstava fotografií Igora Grossmanna – MMB, Primaciálne nám 3, do 5. októbra
Stredoveká kuchyňa v archeologických nálezoch – Archeologické múzeum, Žižkova 12, do septembra
Slovensko pred Veľkou Moravou – Archeologické múzeum, do septembra
Erotika v dávnovekom umení Slovenska – Archeologické múzeum, do septembra
Manuel Salinas – Danubiana, Vodné dielo Čunovo, do 2. septembra
Vincent, k 150. výročiu Vincenta van Gogha – Bibiana, do 2. novembra
Victor Vasarely – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka ul., do 3. septembra
Pavel Rudolf – galéria Komart, Zámočnícka ul., do 28. septembra
Jana Pivovarníková: Obrazy – pizzeria, Stará tržnica, Námestie SNP 25, do konca augusta
Vôňa farieb, Zuzana Šujanová (maľované hodvábne odevy), Milan Greguš (šperky), Vít Fila (fotografie) – K-Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 31. augusta
Výtvarný salón 2003 – Metodicko-pedagogické centrum, Tomášikova 4
Múzeum umenia Benešov, tvorba slov. a čes. autorov – galéria fotografie Profil, do 31. augusta
Stano Filko: Sonda egoq 1937 – 2037 – galéria Slovenskej sporiteľne, Zelená 2, ut – ne 12.00 – 18.00, do 7. septembra
Hľadanie svetla, výber z tvorby čes. maliara Zdeňka Hajného a slov. výtv. Gabriela Wagnera – Zichyho palác, Ventúrska 9, do 24. augusta
Architekti a výtvarná tvorba – Galéria architektúry SAS, Balassov palác, Panská 15, do 30. augusta
Socha a objekt – Grassalkovichova záhrada, galéria Michalský dvor, galéria Komart (Juraj Opršal, do 28. septembra), GMB Pálffyho palác, Galéria Z – Zichyho palác, do 31. augusta
Andrej Smolák: Obrazy, galéria MIRO, Košická 56, do 30. augusta
1:1 Študenti VŠVU, galéria MEDIUM, Hviezdoslavovo nám. 18, do 23. augusta
Štefa Siváň otec & Štefan Siváň syn: Drevené plastiky a reliéfy z Oravy – Pálffyho palác, Zámocká ul., ut – ne 14.00 – 18.00, do 28. augusta
Andrej Smolák: Obrazy – galéria Miro, Košická 56, do 30. augusta
Jozef Borovka, výber z tvorby – galéria F7, Františkánske nám. 7, do 25. augusta