
Takto bojujú s nástrahami ťažkého čunovského kanála rafteri.
FOTO SME – ĽUBOŠ PILC
„Slovenskí rafteri už niekoľko rokov patria k športovým odvetviam, ktoré z významných európskych a svetových podujatí pravidelne nosia medaily. Tento rok budú majstrovstvá sveta v Čechách na Vltave – pod Lipenskou priehradou, kam chceme poslať početnejšiu výpravu, ako sme posielali do Južnej či Severnej Ameriky. Veríme, že predovšetkým naše špičkové pretekárky v R6 opäť nadviažu na medailovú bilanciu, ktorú začali dievčatá z klubu Geronimo Bratislava,“ povedal Tomáš Langh, generálny sekretár Zväzu vodáctva a raftingu SR.
Rafting na Slovensku sa aj vďaka spomínaným medailovým zásahom pretekárok z Geronima postupne teší čoraz väčšej popularite. V súčasnosti sa mu v 51 registrovaných kluboch venuje viac ako 700 vyznávačov, z ktorých je 427 aktívnych športovcov.
V disciplíne šprint mužov sa v konkurencii dvojčlenných raftov (R2) v predchádzajúcich dvoch kolách republikového šampionátu (na Belej a v Čunove) najviac darilo dvojici Radoslav Takáč a Róbert Janžo (Slávia UK Bratislava). Táto dvojica nedávno v Čunove vyhrala aj súťaž v slalome mužov R2. V kategórii 6-členných mužských raftov (R6) zatiaľ kraľuje posádka Luneticu Bratislava. Na chrbát jej dýcha Hazard Team Bratislava.
V konkurencii piatich ženských posádok si svoje neohrozené prvenstvo úspešne upevňuje raft KVR Mistral Bratislava. Najväčším konkurentom tejto šestice sú plavidlá KV Iuventa Bratislava a Geronimo Women Bratislava. (tasr)