Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Lidečko preverilo slovenskú elitu

V okolí obce Lidečko v Českej republike sa počas víkendu uskutočnili medzinárodné preteky v orientačnom behu pod názvom Czech and Slovak O-weekend. Zatiaľ čo pre domácih pretekárov to bola nominačná súťaž na vrcholné svetové podujatia, pre Slovákov boli .

V okolí obce Lidečko v Českej republike sa uskutočnili medzinárodné preteky v orientačnom behu pod názvom Czech and Slovak O-weekend. Medzi najlepších sa dostali aj pretekári Kobry Bratislava – Lukáš Barták (vľavo) a Marián Dávidík. FOTO ARCHÍV

V okolí obce Lidečko v Českej republike sa počas víkendu uskutočnili medzinárodné preteky v orientačnom behu pod názvom Czech and Slovak O-weekend. Zatiaľ čo pre domácih pretekárov to bola nominačná súťaž na vrcholné svetové podujatia, pre Slovákov boli preteky súčasťou Slovenského pohára. V sobotu súťažili muži v elitnej kategórii na trati dlhej necelých 6 kilometrov, ženy bežali o kilometer menej. Medzi najlepších sa dostal Marián Dávidík (Kobra Bratislava), ktorý skončil na 6. mieste. Do prvej dvadsiatky sa prebojovali ešte jeho oddielový kolega Lukáš Barták (13. miesto) a Pavol Bukovác z Farmaceutu Bratislava. Martina Rákayová z ATU Košice skončila na 8. mieste.

V nedeľu sa bežalo na „kráľovskej“ klasickej trati, ktorá merala pre mužov trinásť a pol, pre ženy osem a pol kilometra. V desiatke najlepších sa nakoniec ocitli Jozef Wallner (7. miesto), Barták (8. miesto) a Dávidík (10. miesto), trináste miesto si vybojoval Vít Pospíšil (všetko Kobra Bratislava). Bukovác skončil na 16. mieste. Ženám sa na trati nedarilo, Rákayová bola štrnásta, Jana Miklušová z Farmaceuta Bratislava osemnásta. Na podujatí štartovalo celkom 1300 orientačných bežov z Česka, Fínska, Maďarska, Poľska a zo Slovenska.

„Boli to výborne pripravené preteky v členitom teréne v okolí Lačnovských a Čertových skál. Navyše bolo mimoriadne teplo. Viacerí sme prišli na súťaž priamo z kvalitného sústredenia z Vysokých Tatier, a tak sme sa akosi nevedeli rozbehnúť úplne naplno. Celá príprava teraz smeruje na svetový šampionát, ktorý sa uskutoční od 4. do 9. augusta vo Švajčiarsku,“ povedal Marián Dávidík.