Prestavba Starého mosta a výstavba električkovej trate do Petržalky zmení organizáciu mestskej dopravy v centre Bratislavy. Zmeny začnú platiť od 13. januára.
Starý most už začali rozoberať, definitívne by mal zmiznúť do konca marca.
Z mosta zostanú len piliere, z nich však dva odstránia a vybudujú v rieke jeden nový, aby mohli popod most jednoduchšie plávať lode.
Mesto postupne začne aj s výstavbou električkovej trate do Petržalky, čo ovplyvní organizáciu mestskej hromadnej dopravy v centre Bratislavy. Zmeny sa dotknú trás električiek aj autobusov.
Električky linky č. 2 budú premávať okružnou trasou: Od zastávky „ŽST Nové Mesto“ až po zastávku „Jesenského“ bezo zmeny. Od zastávky „Jesenského“ na Jesenského ul. pokračujú cez „Námestie Ľ. Štúra,“ Rázusovo nábrežie, Nábr. arm. gen. L. Svobodu, tunel, Kapucínsku, Župné námestie, Obchodná, od zastávky „Poštová“ premávajú k ŽST Nové Mesto po stálej trase. Nebudú obslúžené zastávky „Šafárikovo námestie“ a „Námestie SNP“.
Električky linky č. 4 budú premávať medzi zastávkami „Most SNP“ a „Kamenné námestie“ cez Mostovú, Jesenského. Nebude obslúžená zastávka „Šafárikovo námestie“. Zo Zlatých pieskov do Dúbravky bezo zmeny.
Električky linky č. 6 (zlúčenie liniek 6 a 7) budú premávať obojsmerne po trase: Karlova Ves, Nábr. arm. gen. L. Svobodu, Rázusovo nábrežie Mostová, Jesenského, Námestie SNP, Obchodná, Radlinského, Račianske mýto, Račianska, ŽST Vinohrady. Nebude obslúžená zastávka „Šafárikovo námestie“.
Autobusy linky č. 78 budú premávať po skrátenej trase Dolné hony – Nové SND Neobslúžia zastávku „Malá scéna“ (smer Most SNP) a „Šafárikovo námestie“.
Konečná zastávka „Nové SND“ je situovaná na Krupkovej ul. – výstupište/nástupište a v smere Dolné hony (Čiližská) od zastávky „Malá scéna“ na Dostojevského rade premávajú po stálej trase.
Autobusy linky č. 95 budú premávať okružnou trasou. Z Petržalky až po zastávku „Malá scéna“ na Dostojevského rade – bezo zmeny. Od zastávky „Malá scéna“ premávajú cez Vajanského nábrežie, Rázusovo nábrežie, odbočením na Most SNP, Panónsku cestu, Einsteinovu, cez železničné priecestie Pri Starom háji, Černyševského, Muchovo námestie, Farského, Jantárovú cestu, od zastávky „Farského“ na Jantárovej ceste v smere Vyšehradská po stálej trase. Na zmenenej trase budú obslúžené zastávky „Námestie Ľ. Štúra“ (spoločná s linkou N33 pri Slovenskej národnej galérii), „Most SNP“ (spoločná zastávka s linkami 28, 133, N33), „Aupark“ (Panónska cesta), „Muchovo námestie“. Smerom do Petržalky nebudú obslúžené zastávky: „Šafárikovo námestie,“ „Malá scéna“, „Landererova“ a „Most Apollo“.
Autobusy linky X13 budú premávať z Hlavnej stanice po zastávku „Námestie SNP“ bezo zmeny. Od zastávky „Námestie SNP“ pokračujú cez Špitálsku, Rajskú (zriadená zastávka, ktorá umožní vzájomný prestup medzi linkami 202 a 205), Dunajskú, Námestie SNP, od zastávky „Námestie SNP“ v smere Hlavná stanica po stálej trase. Nebudú obslúžené zastávky „Nové SND“, "Malá Scéna" a „Šafárikovo námestie“.