SME

Monika Flašíková-Beňová: Schránky sú aj v Smere

Kandidátka na bratislavskú županku oslavovala s Kočnerom. Hovorí, že pre ňu nie je podstatný.

V roku 1997 sa Monika Flašíková Beňová stala riaditeľkou Rádia Koliba, za ktorým boli Fedor Flašík a Martin Glváč. V roku 1999 spoluzakladala Smer. Od roku 2004 je europoslankyňou, v roku 2005 sa stala vicežupankou Vladimíra Bajana, v roku 2006 kandidovalV roku 1997 sa Monika Flašíková Beňová stala riaditeľkou Rádia Koliba, za ktorým boli Fedor Flašík a Martin Glváč. V roku 1999 spoluzakladala Smer. Od roku 2004 je europoslankyňou, v roku 2005 sa stala vicežupankou Vladimíra Bajana, v roku 2006 kandidoval (Zdroj: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)

Kandidátka na bratislavskú županku hovorí, že jej manžel Fedor Flašík nezarába na štáte, že napriek oslave s Mariánom Kočnerom nie je pre ňu podstatný a že je smutné, ako Vladimír Bajan spravoval župu.

V knihe, ktorú ste s Evitou zverejnili pred voľbami, hovoríte, že v Bruseli ste štyri dni do týždňa. Ako to chcete stíhať s funkciou županky?

„Na to je jednoduchá odpoveď. Keď dostanem mandát od ľudí, aby som bola župankou, mandát v Bruseli sa už nebude dať stíhať.

Skončíte ako europoslankyňa?

„Voľby sú päť mesiacov pred tým koncom obdobia Európskeho parlamentu. To bude na dohode, či nastúpi náhradník, alebo budem vedieť v nejakom režime mandát dokončiť.“

Ako, utlmíte svoje bruselské aktivity?

„Napríklad, že by som ho obmedzila len na zasadnutia parlamentu a napríklad jedno-, či dvojdňové zasadnutia výborov.“

Už teraz máte dve funkcie, ste aj poslankyňou v krajskom zastupiteľstve. Zrejme pre post v Európskom parlamente ste nestíhali väčšinu hlasovaní v zastupiteľstve.

„Hlasovania boli v piatok a to som v Bratislave. Od začiatku tohto volebného obdobia to je vyjadrenie politického postoja. Doteraz sa nikdy nestalo, aby opozícia nemala zástupcu vo vedení niektorej komisie alebo na poste vicežupana. Ide o unikát v rámci krajov.“

Podobné to je v parlamente, kde má Smer väčšinu. Aj keď má opozícia zastúpenie vo výboroch, nič im neprechádza.

„V Národnej rade bol demokratický princíp miest pre opozíciu vždy dodržaný. V župe to narušil Frešo. Nebudem tam sedieť, aby sa mali páni Frešo a Ivo Nesrovnal (vicežupan SDKÚ) na koho vykričať. Neetické a nepublikovateľné urážky sú adresované opozícii. Keby sa na vás kričalo, aby ste sa netvárili ako Desdemona, tiež by ste odišli.“

V prípade NKÚ, ÚVO to v tomto volebnom období neplatí. Historicky predsedov týchto inštitúcií vyberala opozícia, čo Smer neakceptoval.

„Veď niekoľkokrát Smer navrhoval, aby sa voľba predsedu NKÚ uskutočnila na návrh opozície.“

Premiér si kládol dodatočné podmienky. Navyše nefungujú ani výbory napríklad o SPP či o rozkrádaní tajných služieb. Poslanci Smeru ich blokujú tým, že neprídu.

„Neviem koľkokrát sa to stalo, ale mali by chodiť na zasadnutia výborov, ak bez nich je výbor neuznášaniaschopný. Bez ohľadu na to, či sú opoziční alebo koaliční.“

Kto zo Smeru vám ponúkol, aby ste sa uchádzali o miesto županky?

„Dlhšie sme o tom diskutovali, konkrétnu dohodu som urobila s pánom predsedom Ficom.“

Čo sa stalo, že pre pána Fica už nie ste politicky mŕtva, ako to opisuje spis Gorila?

„Nikdy som nemala pocit, že by som pre pána Fica bola politicky mŕtva. Mne to nikdy nepovedal, vám snáď áno?“

Myslíte si, že ten citát je vymyslený?

„Myslím si, že pán Fico sa takýmto spôsobom nevyjadruje.“

Aké majú v súčasnosti vzťahy váš manžel a pán Fico?

„Nestretávajú sa.“

Čiže od roku 2006 nie sú spolu v kontakte?

„Nie.“

Ako si vysvetľujete, že v Smere je tolerovaný aj pán Hanzel, ktorý v roku 2010 upozornil na to, ako Smer kšeftuje s verejnými funkciami?

„Nikdy sme v Smere neinklinovali k čistkám. Ani keď som v roku 2006 vystúpila proti koalícii so SNS a HZDS.“

Kšeftoval niekto zo Smeru s verejnými funkciami?

„Nie, nikdy.“

Ako si vysvetľujete tie obvinenia?

„S pánom Hanzelom som niekoľkokrát hovorila a nikdy mi nepovedal nič o tom, že by sa kšeftovalo s funkciami. Streli sme sa naposledy, myslím, pred tromi rokmi v Tatrách.“

Bola to zmluva, ktorú podľa všetkého podpísal pán Flašík s pánom Blaškom o tom, ako si podelia...

„Čo je to podľa všetkého? Definujte mi tento terminus technicus. Že existuje papier, na ktorom je vraj podpis pána Blaška a vraj podpis Fedora Flašíka? Fedor Flašík povedal, že to nie je jeho podpis a pán Blaško zomrel.“

Stačí, keď to vyšetrujú takto? Povedal, že to nie je jeho podpis, a je koniec?

„Politik sa takto nemôže vyjadrovať, politik nemôže vstupovať do vyšetrovania.“

Pýtame sa na váš názor.

„Viem, že to pán Flašík nepodpísal a to preto, lebo som bola generálnou manažérkou strany. Čiže, ak by bol nejaký podpis, tak by bol Roberta Fica alebo môj. Fedor Flašík nemal oprávnenie niečo také podpisovať.“

A vy ste sa pána Hanzela pýtali, čo o tom vedel?

„To si už nepamätám, bolo to pred tromi rokmi.“

4_res.jpg

Ste kamarátkou podnikateľa z mafiánskych zoznamov Mariána Kočnera. Čo hovoríte na to, že sa protizákonne zmocnil bytovky Glance House v Bernolákove?

„K tomu sa takisto nemôžem vyjadrovať, lebo som politička. A keďže pána Kočnera a aj pani Kočnerovú poznám od sedemnástich rokov, kedy sa s pánom Kočnerom na žurnalistike kamarátil môj nebohý manžel, tak nepovažujem za vhodné sa k tomu vyjadrovať, keďže je to len mediálna téma, kým nepríde k odsúdeniu.“

Ide o vyjadrenie zastupujúceho generálneho prokurátora.

„Tak potom super, nech to pán zastupujúci generálny prokurátor dá na súd a ten nech to odsúdi a ja poviem fajn, v tomto štáte sa dostalo právu. Chcete, aby som teraz išla za pánom Kočnerom a povedala mu, prosím ťa, Marián, ako to bolo? Pravidelne sa s ním nestretávam, na rozdiel od iných predstaviteľov opozičných strán. Naposledy sme sa stretli na spoločnej narodeninovej oslave jeho a jeho pani manželky, kde bolo veľa ľudí. Tam som sa s ním pozdravila a zaželala jemu aj jeho pani všetko najlepšie k päťdesiatke. Potom som bola s inými ľuďmi a priateľmi, zatancovala si a išla domov. Odvtedy som sa s pánom Kočnerom nevidela.“

Vás nezaujíma, či sa váš kamarát nezákonným spôsobom zmocnil bytovky Glance House?

„Neviem, či sa zmocnil nezákonne.“

Je tu rozhodnutie špeciálnej prokuratúry.

„Ak bude za to odsúdený, tak poviem dobre, keď to naozaj spáchal, tak dobre, že je odsúdený.“

Vás to vôbec nezaujíma?

„Opäť vravím, ja sa s pánom Kočnerom pravidelne nestretávam.“

Čiže to nie je váš kamarát.

„Iba v takom zmysle, že to bol kamarát a spolužiak môjho prvého zosnulého manžela. Nebudem sa tváriť, že ho nepoznám. Keď ma pozve na oslavu, tak prídem, slušne mu zablahoželám, zabavím sa a odídem.“

Vás teda nezaujíma, že klienti, ktorí zaplatili za bývanie, ho nedostali?

„To ma zaujíma! A preto vám hovorím, že ak pán Kočner urobil niečo protizákonné a súd ho odsúdi, tak budem veľmi rada, ak sa tí klienti vrátia do svojich bytov. Ak to tak nebolo, takisto to budem rešpektovať. Nevedela som o tom obchode. Neviem to ani dnes, či to pán Kočner robil. Pán Kočner nie je nejakou podstatnou osobou v mojom živote.“

Mali ste kontakty so zavraždeným mafiánom Jozefom Svobodom?

„Nie, nemala. Stretla som ho podobne, ako napríklad pán Lipšic, na spoločenských udalostiach.“

Podľa jeho manželky vám dal nejaké dary.

„Nie, pán Sloboda mi nič nedaroval. Niekoľkokrát som to dementovala.“

Akú má volič záruku, že po vašom prípadnom zvolení sa nedostane mafia k peniazom?

„Pretože ja žiadneho mafiána nepoznám, takú má záruku.“

Ani nikoho z mafiánskych zoznamov?

„Nie.“

Pán Kočner je na mafiánskych zoznamoch.

„Pána Kočnera poznám od svojich sedemnástich rokov a nikdy som s ním žiaden obchod neriešila. Na rozdiel od pána Sulíka som k nemu nechodila na raňajky a neriešila hlasovanie. Neviem nič o práci pána Kočnera a on nevie nič o tej mojej.“

5_res.jpg

Ako vnímate počínanie pána ministra Jahnátka, ktorý na ministerstve zamestnal niekoľko svojich príbuzných a rodákov z Komjatíc?

„Každý politik si nesie zodpovednosť za svoje konanie. Nikdy som žiadneho rodinného príslušníka nezamestnala a nikomu takému som neprihrala žiaden obchod alebo zmluvu. Odkedy som v roku 1999 vstúpila do politiky, tak som sa s Fedorom Flašíkom dohodla, že sa nebude uchádzať o žiadne verejné zákazky či už na úrovni štátu, alebo kraja.“

Keď vravíte, že pre vás je to neprijateľné, ako by sa podľa vás mal s rodinkárstvom vysporiadať Smer?

„Nemyslím si, že je to úloha pre Smer. Prípady rodinkárstva nie sú spojené so Smerom. Ja by som to nikdy neurobila.“

Mal by pán Jahnátek odstúpiť?

„To je na jeho rozhodnutí.“

A nie je to teda podľa vás na odstúpenie.

„Ťažko to zhodnotím, keďže by som to nikdy neurobila. Ak to pán Jahnátek urobil, tak má zrejme pocit, že je to v poriadku. Každý si nastavuje svoje kritériá.“

Kto pre vás robí kampaň? Pomáha aj váš manžel?

„Môj manžel sa na kampani nijak nepodieľa. Finančne ani nápadmi. Nemám na ňu ani agentúru. Robí ju tím mladých ľudí, napríklad grafickú stránku študentka VŠVÚ.“

Kto ju platí?

„Platím si ju sama. Nechcem na to peniaze od nikoho. Zo svojho účtu, zo svojich peňazí, nie zo spoločného účtu s Fedorom Flašíkom. A niektoré spoločné aktivity budeme robiť za peniaze Smeru – 33-tisíc eur pre 44 kandidátov.“

Koľko vás kampaň bude stáť?

„Plán je na dvestotisíc eur.“

Platíte to z úspor, alebo si beriete úver?

„Neberiem si úver. Mám vlastné peniaze, ktoré som si zarobila. Nedostala som ich od Fedora Flašíka.“

Je súčasťou týchto výdavkov aj kniha, ktorú ste vydali s Evitou?

„Knihu vydalo vydavateľstvo Evitapress. To je ich kniha.“

Neprispeli ste im na ňu?

„Nie.“

Je načasovaná krátko pred voľbami.

„S Evou Urbaníkovou sa poznáme dlhšie, sme priateľky, bývame sto metrov od seba. Rozprávali sme sa o tom už v minulosti. Keďže do toho vstúpili voľby, pridali sme pár otázok o politike.“

Zriadili ste si transparentný účet, na ktorý vám prišlo vyše sedemtisíc eur. No nemáte tam žiadne výdavky. Načo je taký účet, kde nevidno, kam prúdia peniaze?

„Bola by som rada, keby bol do budúcnosti transparentný účet povinnosťou. Je priestorom pre tých, ktorí mi chcú darovať peniaze a nebudú to moje peniaze. Aby všetci mohli vidieť, od koho prišli a kam idú.“

Teda vôbec neukážete, kam idú tie vaše peniaze?

„Určite áno, prečo nie. Mám dve kancelárie, ukážem vám bločky, ako sme rozdávali kvety na akciách.“

Niežeby sme vám neverili, že to sú vaše peniaze. Ale myšlienka transparentného účtu je, že pri všetkých peniazoch je vidieť, odkiaľ prišli.

„Súhlasím. V princípe by som len presunula peniaze zo svojho účtu na transparentný. Ak si myslíte, že to je to transparentné, ja to úplne v pohode spravím. Možno to bude dobrý príklad.“

1_res.jpg

Ako dopadol váš list do Bruselu so žiadosťou o pomoc pri povodniach v Bratislave? Škody neboli také veľké, ako ste opisovali.

„Keď som písala eurokomisárovi Johannesovi Hahnovi, bola som v Bruseli a vychádzala som z informácií v slovenských médiách. Pan Hahn mi odpísal, že vláda môže požiadať o pomoc.“

Médiá informovali o povodniach, ale nie o obrovských škodách.

„Pre istotu som si to vytlačila. Že sa chystá evakuácia Petržalky a Devína.“

Pár rodín v Petržalke a pár v Devíne. Nemali ste pri žiadosti o pomoc nepresné informácie?

„Mala som informácie z médií. Vždy keď sa niečo udialo, robili sme to. Aj keď bola kalamita vo Vysokých Tatrách, prečo by som to nerobila teraz?“

Aká bola úloha vášho manžela v prípade Danube Arény?

„Vôbec žiadna.“

Bol na stretnutí s ľuďmi z Parnhams Limited. Asi sa o to zaujímal.

„Neviem o tom. A keďže Fedor Flašík nevie po anglicky, som si takmer istá, že nebol na stretnutí s Parnhams Limited.“

Bol na tlačovke s Parnhams Limited.

„Bol tam kvôli mne, nie kvôli Parnhams Limited. Vôbec do toho nebol zapojený.“

Boli ste vtedy predsedníčkou predsedníčkou predstavenstva župnej firmy Danube Aréna.

„Lebo som bola poslankyňou BSK. Aj s inými poslancami, s výnimkou poradcu pána Bajana Jozefa Fedorkoviča.“

Župa vtedy kúpila pozemky pod budúcu halu za necelých desať miliónov eur. Firma, ktorá ich mala predtým, ich nadobudla za menej ako stotisíc eur. Bol to dobrý obchod?

„Asi nebol. Ale v tom čase sme takú informáciu nemali.“

Kto navrhol tú kúpu?

„To si vôbec nepamätám.“

A vtedy ste hlasovali? Tam ste boli?

„Áno. Návrh však schválila pravicová väčšina, ktorá má v zastupiteľstve väčšinu od roku 2001.“

Prečo ste nepodali trestné oznámenie?

„Pretože to od vás počujem prvýkrát.“

To nie je novinka, ale informácia stará štyri roky.

„Naozaj ju od vás počujem prvýkrát. Nemala som kompetencie na nákup pozemkov ani odhady.“

Ako ste vtedy hlasovali?

„Pravdepodobne, keď som tam bola, tak asi za.“

Ako predsedníčka predstavenstva Danube Arena ste už určite boli pri tom, keď krátko po voľbách župa tejto firme na sto rokov prenajala pozemky.

„Ale veď tá spoločnosť patrila župe, nebola to súkromná firma.“

Krátko po voľbách zmenila firma aj stanovy tak, že bez Parnhams Limited nebolo možné urobiť nič podstatné.

„Zrejme spoločnosť ako garant mala záujem na ochrane investícií. Ale toto by ste sa mali skôr kontaktovať na pána Bajana, bol to jeho projekt. Zastupoval ho tam pán Fedorkovič.“

Nemali ste dosah ani na to, že sa už po voľbách zmenili stanovy tak, že výrazne zvýhodnili firmu Parnhams Limited?

„Nezvýhodnili ju výrazne. Nemala ani hlavné slovo a nebol to jediný prípad župnej spoločnosti, kde to takto funguje.“

Viete, kto stál za touto spoločnosťou?

„Neviem. Od pána Fedorkoviča som dostala len informáciu, že ide o britskú spoločnosť, pán Parnhams, ktorého som videla asi trikrát v živote. Nebola som ani na výjazde vo Fínsku ani v Londýne.“

Ťažko sa verí tomu, že je zodpovedný niekto iný ako predseda predstavenstva.

„Skúste kandidovať, buďte poslancom, choďte do predstavenstva a uvidíte.“

2_res.jpg

Čo si teraz myslíte o pánovi Bajanovi, keď župa kúpila pozemky výrazne drahšie a išlo o schránkovú firmu, ktorá mala výsadné postavenie v župnej firme?

„Vnímam to tak, že je veľmi smutné, že ani Bajan a ani Frešo nedokázali tú župu riadiť tak, aby to bolo pre ňu prospešné. Schránkové firmy sú na župe dodnes. Iné ako predtým.“

Vedenie župy prizvalo do financovania Danube Arény firmu AIC Leasing & Finanz AG, ktorej slovenskú časť podľa časopisu Trend kúpil Ondrej Žemba známy ako „postrach spod Tatier“.

„O tom nemám vôbec informáciu, že by sa s nejakým pánom Žembom niekedy viedli rokovania. Ja ho nepoznám.“

V prospech firmy AIC Leasing & Finanz AG ste podpísali dve zmenky spolu v hodnote vyše desať miliónov eur.

„Podpísali sme ich v prospech švajčiarskej spoločnosti. Nie v prospech firmy, ktorá by mala korene na Slovensku.“

S kým ste rokovali?

„Spomeniem si aj na to meno. Bol to taký nižší tmavovlasý pán, ktorý mi povedal, že už niečo podobné robili pre SPP, tiež zabezpečovali financovanie.“

Nie pre elektrárne?

„Alebo to boli elektrárne?“

Bolo to ešte za čias, keď bol ministrom Alexander Rezeš. Financovali aj železnice.

„Áno? Určite by vám to povedali na župe. Vysporiadanie so spoločnoťou AIC Leasing & Finanz robil poradca pána Freša a člen predstavenstva pán Roštár“

Skúmali ste pozadie tej firmy?

„Bola to švajčiarska spoločnosť, išlo to cez Tatrabanku. Bol to za dlhé obdobie jediný veľký investičný zámer v Bratislave. Dokonca som žiadala, aby tam bol nový zimný štadión, ktorý neskôr postavili na Ondreja Nepelu. Aj dnes som presvedčená o tom, že to bol dobrý projekt.“

Ak sa stanete župankou, budete tam chcieť Danube Arenu postaviť?

„Danube Arénu už asi nie. Župa na to nie je vo finančnej kondícii. Ale určite sa musíme snažiť niekoho nájsť na investičné využitie priestoru, hoci aj privátnu spoločnosť, či rozložiť to na menšie celky. Aby pozemky ďalej neležali ľadom.“

Prečo podľa vás verejný sektor obchoduje so schránkovými firmami.

„Je za tým snaha získať osobný profit. Neviem si predstaviť stavebné firmy, ktoré sídlia všetky na jednej adrese v činžiaku a nemajú ani náradie na stavebné práce. Sú to len firmy, cez ktoré majú len pretiecť peniaze. Aj v Európskom parlamente som viackrát vystúpila proti obchodovaniu so schránkovými firmami na európskej úrovni.“

Pri Danube Aréne bola tiež schránková firma.

„Nevedela som o tom.“

Ako je možné, že aj po tomto všetkom Smer opäť podporoval Bajana v kandidatúre?

„V tom čase nikto zo Smeru nemal takúto vedomosť. Určite by ho Smer nepodporil.“

Veď to bola známa vec už počas kampane pred štyrmi rokmi.

„Nebola to známa vec. Hovoril to Frešo, on sám nepodal trestné oznámenie.“

6_res.jpg

Čo hovoríte na schránkové firmy, ktoré sa objavili v súvislosti so Smerom?

„Štát ani samospráva by nemali obchodovať so schránkovými firmami a ani takými, ktoré sídlia v daňových rajoch.“

Keby ste sa stali župankou, viete garantovať, že župa by uzatvárala zmluvy len s firmami s jasnou vlastníckou štruktúrou?

„Takýto model musí fungovať v celej krajine. Určite nebude riešiť stavebné práce tak, že si vymyslí haváriu tak, aby to mohla dať spriaznenej firme.“

Narážate na prípad riešenia havárií v župe pod Frešom. Myslíte, že obchody tak, aby peniaze tiekli cez schránky, fungujú aj v Smere?

„Myslím si, že je to chorobou celého nášho systému.“

Takže to funguje aj v Smere.

„Funguje to vo väčšej či menšej miere prakticky pri všetkých politických stranách.“

A ako to je v prípade Smeru?

„Myslím, že som to povedala veľmi jasne.“

Kto zo Smeru z toho profituje?

„Neviem vám povedať. Nemyslím si, že niekto konkrétny z toho zo Smeru profituje.“

To je závažné tvrdenie. Prečo sa to podľa vás nevyšetruje.

„Pretože nikto nedal trestné oznámenie. Až teraz v prípade bratislavského kraja.“

Vy ste prečo doposiaľ nepodali trestné oznámenie?

„Doteraz som o takomto prípade nevedela. Možno potrebujeme lepšie zákony. Neosvedčil sa zrejme ani úrad špeciálneho prokurátora, nebola doriešená žiadna veľká kauza.“

Kde ste mali podozrenie v rámci Smeru, že by mohli unikať verejné financie cez schránkové firmy.

„Nemala som podozrenie v rámci Smeru, pretože som sa nikdy k takejto agende na úrovni ústredných orgánov štátnej správy nedostala. Budem rada, ak sa došetrí aj Bajanove obdobie.“

Z toho vyplýva, že na úrade BSK boli prípady, keď unikali cez Smer peniaze.

„Vyzerá to tak, nie cez Smer, ale vyzerá to tak, že odtiaľ unikali peniaze. Cez Smer nemohli unikať, pretože na úrade BSK nikdy nikto zo Smeru nepracoval. Pán Bajan nebol členom Smeru, pán Bajan pokiaľ viem, bol členom SDKÚ, DS, HZDS a neviem ešte čoho všetkého.“

V súvislosti s haváriami v bratislavskej župe sa pri podozrení z prelievania peňazí smerom k SDKÚ objavili aj prípady, keď pán Bajan nevysvetľuje zákazky z jeho obdobia. A figuruje tam aj sponzorka Smeru, ktorú poznáte, pani Zdenka Vaňová. Pýtali ste sa Bajana, ako to bolo s tými zákazkami?

„Nie som s pánom Bajanom v kontakte.“

Nedávno sme sa vás na to pýtali, nebol to pre vás podnet zisťovať, ako túto zákazku získala?

„Pozrela som si veľmi pozorne správu kontrolóra kraja a táto spoločnosť tam nebola spomínaná, že by dostala zákazku neprirodzeným spôsobom. Naozaj som nevedela, že pani Vaňová je v tejto spoločnosti v nejakej štruktúre.“

Bola predsedníčkou predstavenstva.

„Áno, no tak teraz to už viem. Pani Vaňová má vyše 60 rokov a bola kamarátkou mojej nebohej mamy. S pani Vaňovou som v kontakte, ale nepýtala som sa jej na to, lebo som ju naposledy videla pred dvoma mesiacmi.“

Nechcete sa jej to aspoň opýtať?

„Môžem sa jej opýtať a dám vám vedieť. Župa mala vtedy ďalších troch vicežupanov za pravicovú koalíciu a odmietam, aby pán Frešo prenášal zodpovednosť predchádzajúceho štatutára Bajana na mňa.“

A poznáte občianske združenie Protenis, ktoré dostalo od Bajana polmiliónovú dotáciu?

„Čítala som o tom, že je to občianske združenie, kde je otec pána Glváča. Ale nevedela som o tom, že takéto občianske združenie dostalo takúto dotáciu.“

Opäť tie peniaze išli blízkym človeka zo Smeru. Vysokopostaveného človeka, Martina Glváča. S pánom Glváčom sa stretávate?

„S pánom Glváčom sa stretávam, samozrejme. Je ministrom obrany a krajským predsedom Smeru. Môžem sa ho na to opýtať, dobre? Ale nevedala som v čase, keď dostal dotáciu, že ju dostal.“

V knihe s Evitou opakujete, že sa stále hneváte na Shootyho za vašu karikatúru s Fedorom Flašíkom.

„Áno, už sa nehnevám.“

Viacnásobne ste o ňom vyhlásili, že je primitív a že by ste mu dali facku.

„Viete, som veľmi emotívny človek a keďže toto nakrúcate, tak sa chcem pánovi Shootymu ospravedlniť. Určite by som mu nedala facku, jeho karikatúry sú veľmi vtipné a rada si ich pozerám. Ospravedlňujem sa, že som bola hrubá.“

Aj tú vašu si rada pozriete?

„Tá mi príde nevkusná, ale keď to niekoho pobavilo, tak som rada.“

A kedy sa dokážete zasmiať nad Shootym.

„Nepamätám si, čo to bolo, ale myslím si, že väčšina jeho karikatúr je veľmi vtipná. Akurát, viete, človek je tvor ješitný, a keď sa ho to dotkne osobne, tak reaguje možno nie celkom primerane na svoje postavenie. Takže ešte raz, sorry.“

foto
Prečítajte si ďalší predvolebný rozhovor
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Naučte deti narábať s peniazmi: Máme pre vás niekoľko tipov
  2. GUTEN TAG! Deň plný pohody, zaujímavých destinácií a informácií
  3. Miesto, kde je úspech podnikania zaručený
  4. Choďte za odborníkom. Či vás bolí zub alebo chcete investovať
  5. Firmy a školy sa môžu zbaviť elektroodpadu rýchlo a bezplatne
  6. Zmena pre ľudí s postihnutím: Prichádzajú európske preukazy
  7. 25 tipov na tašky, ktoré vás budú baviť. A takto si ich vyrobíte
  8. Revolučná inovácia: Mobil pomáha v boji proti rakovine!
  1. Choďte za odborníkom. Či vás bolí zub alebo chcete investovať
  2. Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa h3kovali
  3. Aj jedenáste ocenenie Slovak Superbrands Award putuje do dm
  4. Autocentrá AAA AUTO už za prvý štvrťrok predali 26 000 vozidiel
  5. Firmy a školy sa môžu zbaviť elektroodpadu rýchlo a bezplatne
  6. Zmena pre ľudí s postihnutím: Prichádzajú európske preukazy
  7. Relaxačný raj v resorte Drevenice Terchová
  8. Koniec bolesti! Využite výstavné dotácie na masážne kreslo
  1. Cestujte za zlomok ceny. Päť destinácii na dovolenku mimo sezóny 13 832
  2. Revolučná inovácia: Mobil pomáha v boji proti rakovine! 8 233
  3. V púpave je všetko, čo potrebujete 4 548
  4. Esplanade - wellnes s pridanou hodnotou 3 121
  5. Zmena pre ľudí s postihnutím: Prichádzajú európske preukazy 2 996
  6. Veľká zmena pre ľudí s postihnutím 2 848
  7. Náš prvý prezident sa nebál hovoriť o mravnosti v politike 2 358
  8. Nebudete veriť, že toto skrýva Albánsko. Jeho pláže vyrazia dych 2 286
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Ján Roháč: Čo nám ukázali cyklopruhy na Vajanského?
  2. Michal Drotován: Môže byť Bratislava 15-minútové mesto?
  3. Irena Šimuneková: Čriepky z Bratislavy - Keď utícha ruch veľkomesta...
  4. Radko Mačuha: Ako fénix z popola.
  5. Radko Mačuha: Praskliny na Bratislavskom hrade.
  6. Radko Mačuha: Budova, ktorá dala celému námestiu skutočný význam. (cyklus Bratislavská krutosť)
  7. Ľuboš Vodička: Prešporskí báječní muži na lietajúcich strojoch: Ján Bahýľ
  8. Radko Mačuha: Prešporská kasáreň maľovaná (cyklus Bratislavská krutosť)
  1. Lucia Nicholsonová: Otvorený list Kaliňákovi juniorovi 112 648
  2. Lucia Nicholsonová: List zápasníkovi Véghovi 67 997
  3. Ivan Čáni: Korčokovský magor. 41 198
  4. Martin Krsak: Slovensku nebude nikto diktovať! …ani zahraničie, ani zákony SR 35 676
  5. Marek Mačuha: Chudobní dôchodcovia? 35 386
  6. Boris Šabík: Zvláštne ticho po katastrofách 20 521
  7. Martin Pollák: Komu sa klaňajú traja hrdobci? 16 462
  8. Yevhen Hessen: Mobilizačný zákon: čo on znamená pre Ukrajincov v zahraničí? 14 302
  1. Yevhen Hessen: Mobilizačný zákon: čo on znamená pre Ukrajincov v zahraničí?
  2. Jiří Ščobák: Ivan Korčok dnes promluvil před Starou tržnicou v Bratislavě (video)
  3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Sex v meste na slovenský spôsob
  4. Yevhen Hessen: Telegram ako zdroj konšpirácií, dezinformácií a propagandy?
  5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 77. - Arktída - Ostrov Wrangel - miesto, kde sa začína ruský deň
  6. Post Bellum SK: Osobnosť, ktorú sme si nepripomenuli...
  7. Yevhen Hessen: Ukrajinských utečencov sa pýtajú "Prečo nie ste na fronte", ale utečencov z iných krajín sa na to nepýtajú?
  8. Jiří Ščobák: Ivan Korčok zvítězí, protože má něco, co Pellegrini nemá a nikdy mít nebude!
SkryťZatvoriť reklamu