BRATISLAVA. Dopravný podnik Bratislava (DPB) zvažuje podanie trestného oznámenia na tých, ktorí dnes úmyselne paralyzovali dopravu v hlavnom meste. Pre agentúru SITA to povedal predseda predstavenstva dopravného podniku Branislav Zahradník. "Spôsobili nám vážne problémy. V blokovaných úsekoch uviazlo asi sedem vozidiel, takže sme museli nasadiť náhradné vozidlá aj vodičov," vysvetlil.
To im podľa neho spôsobilo navýšenie nákladov pre mesto. Ako tiež uviedol, konkrétne kamióny dokumentovali a škody vyčísľujú. "Nepopierame právo na protest. Každé konanie však má mať svoje hranice. Tento protest dopravcov, keď boli obmedzovaní aj cestujúci a iní dopravcovia, považujem za nešťastnú formu," doplnil Zahradník.
Bratislavská mestská hromadná doprava má pre protesty dopravcov stále problémy. Ako pre agentúru SITA povedal hovorca DPB Peter Kavecký, najkomplikovanejšia situácia pretrváva na Rožňavskej ulici a v jej okolí. Dopravný podnik sa preto naďalej snaží viesť autobusové linky 53, 63 a 96 a trolejbusové linky 204 a 205 po obchádzkových trasách. Dĺžka zdržaní mestskej dopravy sa podľa neho dá len ťažko odhadnúť.