SME

Geopatogénne zóny - ako sa im vyhnúť

Geopatogénne zóny sú výsledkom porúch elektromagnetického vlnenia, ktoré vzniká vďaka rôznym zlomom v zemskej kôre. Pôsobením zemetrasení a činnosti sopiek sa v zemi vytvárajú abnormálie, či už ako pukliny v zemi, alebo zmeny merateľné prístrojmi, ktoré

To, či má byť nábytok z dreva, skla, alebo plastu, či kovu, závisí od ľudí, ktorí tu žijú. Každý z nich má v sebe prevládajúci živel - oheň, vodu, zem, vzduch. Pre ohnivých a vzdušných je výhodné obklopiť sa drevom, vodnému a zemnému živlu sa darí v spojení s plastom, kovom. FOTO SME - PAVOL MAJER

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Geopatogénne zóny sú výsledkom porúch elektromagnetického vlnenia, ktoré vzniká vďaka rôznym zlomom v zemskej kôre. Pôsobením zemetrasení a činnosti sopiek sa v zemi vytvárajú abnormálie, či už ako pukliny v zemi, alebo zmeny merateľné prístrojmi, ktoré napohľad nemusí byť vidno. "Každé takéto narušenie má svoje energetické vyžarovanie a to pôsobí na nás všetkých," hovorí Júlia Lazarová, ktorá sa skúmaním geopatogénnych zón zaoberá. "Ibaže niektorí z nás sú citlivejší, vnímajú toto vyžarovanie ako niečo nepríjemné, iní sa zase nedokážu uvoľniť, oddýchnuť si v takomto priestore či zaspať, no sú aj ľudia, ktorým práve toto vyhovuje."

SkryťVypnúť reklamu

Jednoznačne pozorovateľný je vplyv rušivých zón na zvieratá - psy a mačky. Naši miláčikovia dobre vedia, ako si vybrať miesto na oddych. Psy vyhľadávajú bezpečné miesta, mačky sa zase najlepšie cítia práve tam, kde je elektromagnetické pole narušené. Ak ich budeme sledovať a zariadime sa podľa ich "zistení", zabezpečíme si to najjednoduchšie diagnostikovanie svojho domova.

Geopatogénne zóny okolo nás

Každá miestnosť, v ktorej sa zdržiavame nejaký čas, na nás vplýva. "Vibrácie v nej sú výsledkom rozmiestnenia zariadenia, ale aj toho, ako sú zladené farby a umiestnené doplnky, aké je v miestnosti osvetlenie, či sú okná obrátené na sever, alebo na juh, či na východ, kde sú dvere, aké spotrebiče máme a ako sú usporiadané," hovorí Júlia Lazarová. Je dôležité, z akého materiálu je nábytok, či prevláda sklo, zrkadlá, kov, drevo a aká je podlaha. Vplyv zón závisí aj od toho, ako je orientovaný blok či rodinný dom, ako sú umiestnené inžinierske siete: elektrina, plyn, voda.

SkryťVypnúť reklamu

Geopatogénne zóny v byte

Mnohí z nás žijú v prostredí, ktoré nie je pre nás najvhodnejšie, no snažíme sa aspoň svoj domov usporiadať tak, aby sme sa v ňom cítili bezpečne a príjemne. Ako sa však brániť tomu, čo nevidíme voľným okom a čo sa nedá len tak zmerať?

Iste ste už počuli o feng šui, o čínskej vede, ktorá sa zaoberá skúmaním a "naprávaním" toku energií okolo nás. Lenže nie všetko sa dá použiť a zrealizovať. "Ide o poznatky, ktoré vznikli, overili sa a používajú sa v inej kultúre. Európske vnímanie sveta je odlišné, nie je teda ľahké prijímať a žiť podľa toho, čo je prirodzené iným. Predsa však môžeme svoj domov zabezpečiť a eliminovať škodlivé zóny," pripomína Júlia Lazarová.

Kuchyňa

Kuchyňa je miestom, kde sa ľudia stretávajú najčastejšie, jedia, varia, prijímajú návštevy. Mala by byť vo svetlých farbách, s dobrým osvetlením nad jedálenským stolom, otvorenými poličkami pod plafónom a s rastlinami, ktoré kvitnú fialovými kvetmi. Bylinky vhodné na varenie tiež nie sú na škodu, čím viac zelene bude v tejto miestnosti, tým lepšie.

SkryťVypnúť reklamu

"To, či má byť kuchynský nábytok z dreva, skla, alebo plastu, či kovu, závisí od ľudí, ktorí tu žijú. Každý z nich má v sebe prevládajúci živel - oheň, vodu, zem, vzduch - a tak by sa mali spoločne dohodnúť, čo je pre nich lepšie. Pre ohnivých a vzdušných je výhodné obklopiť sa drevom, vodnému a zemnému živlu sa darí v spojení s plastom, kovom," hovorí naša konzultantka Juli, astrologička a numerologička. "Ale nie je to také jednoduché, ide o presné určenie a vytvorenie rovnováhy medzi jednotlivými členmi domácnosti. Niekedy stačí, ak ľudia vzduch/voda majú okolo seba drevené materiály a rôzne keramické drobnosti, drevo a hlina im vytvoria dobrý základ pre odrušenie negatívnych vplyvov zón."

V kuchyni je podstatné aj to, ako sú rozmiestnené spotrebiče, tie, ktoré vytvárajú chlad by nemali byť hneď vedľa sporáka, takisto ani vodovodné potrubie nie je vhodné zabudovať k plynovému. Ak si zariaďujeme kuchyňu nanovo, treba od seba oddeliť chladničku, drez a sporák, najlepšie dodržaním aspoň 50-centimetrovej vzdialenosti. Pokiaľ ich už máme "napevno" zabudované, odporúča sa medzi ne dať aspoň drevené priečky alebo použiť stojany s drevenými drobnosťami. Medzi vodu a plyn sa zase hodia keramické doplnky alebo sklené nádobky s koreninami. Rôzne misky a nádobky z plastu môžu byť využité na predelenie sporáka a chladničky, ak chceme odrušiť pôsobenie mikrovlnnej rúry a elektromotora chladničky, dosiahneme to rozmiestnením rastlín, najlepšie kaktusov - tie sú známe a aj fyzikálne overené "požierače" elektromagnetického žiarenia (skúste si ich dať tiež k monitoru). Ako univerzálny prečisťovač môžeme v kuchyni občas zapáliť aj sviečku v stojane a nechať ju celkom dohorieť.

Obývačka

Táto miestnosť sa často využíva ako miesto stretnutí celej rodiny, je v nej nábytok, poličky, sedacia časť, televízor, veža, video, teda zmiešanina rôznych vibrácií a trávime tu náš čas, keď sme ešte aktívni. Pozorujeme, sledujeme, vnímame, oddychujeme. Preto je správne mať všetky vysielače vibrácií na jednom mieste. Vzdialenosť od nich by mala byť aspoň dva metre a viac, nezabúdajme na osvetlenie, nemali by sme byť v tme, keď pozeráme svoj obľúbený seriál. Stačí malé bodové svetlo alebo sviečka na stolíku. Ak sa chceme vyhnúť pôsobeniu geopatogénnych zón, treba do rohov umiestniť rastliny alebo lampy, či stojany so sviečkami a vyhnúť sa sedeniu v priesečníku diagonál. Radšej sedieť pri stene, nie pri dverách ani v strede miestnosti. Pokiaľ ide o lampu, ktorá osvetľuje celú miestnosť, môžeme ju ozdobiť "cinkadlom" z kovu alebo dreva, ak máme knižnicu, medzi knihami by sme mali mať sem-tam miesto na nejakú keramickú drobnosť. Na stolíku a na poličkách by nemali chýbať kamienky z prostredia, ktoré je vám blízke, ideálne je mať v obývacej časti akvárium alebo fontánku s tečúcou vodou. Oproti dverám, ktorými sa vchádza do obývačky, by malo visieť zrkadlo, ale nemalo by odrážať sedaciu časť.

"Je dôležité, aby sme si uvedomili, že v obývačke sme ešte činní, vnímame to, čo nás obklopuje, zrkadlo nám dodáva energiu, prebúdza v nás vnútornú silu, kvety podporujú aktívnejšie myslenie, kamienky vyvolávajú príjemné spomienky. Sviečky a svetlá v rohoch zase rozptyľujú negatívne vibrácie prinesené zvonku a vyrovnávajú vibrácie, ktoré sú v tejto miestnosti tak, aby nám čo najmenej škodili. Tečúca voda rozprúdi a osvieži vzduch, dosiahneme tým plynulé odrušovanie všetkých nevhodných vibrácií," odporúča Juli. Môžeme to zabezpečiť aj rôznymi rastlinami s červenými kvetmi, vhodná do obývačky je napríklad čínska ruža.

Spálňa

Tu je dôležité rozmiestnenie elektrických káblov. Tam, kde sú zásuvky, by nemala byť postavená posteľ, káble neviesť za hlavou ani popri posteliach. Posteľ nemá byť umiestnená oproti dverám, skôr vedľa nich, nie pri okne. Skrine a komody treba postaviť aspoň 20 cm od postele, pozor aj na zrkadlá alebo rádio, či televízor - v spálni by niečo také nemalo byť, pretože tu ide o priestor, kde sa oddychuje, naberajú sa sily, nič by nás teda nemalo rušiť.

"Orientácia postele by mala byť hlavou na sever, tak, aby sme nohy mali na juh, prípadne na východ, na stolíkoch pri hlavách môžu byť rôzne drobnosti, napríklad vonná lampa s mätovou vôňou alebo lipovým olejom, či s vanilkou, malá sviečka, nejaký drahý kameň - ametyst, ruženín, citrín," hovorí Júlia Lazarová.

"Dôležité je, aby ste v spálni neriešili žiadne zásadné problémy, nečítali zaujímavú beletriu, posteľ by mala byť využitá na spánok, príjemné snívanie, oddych, na milovanie. Nie je správne, aby ste sa v nej oddávali smutným myšlienkam, plánovali to, čo máte urobiť na druhý deň, inak si miesto oddychu celkom narušíte a dosiahnete len to, že nezaspíte pokojne a nebudete svieži, skutočne pripravení na ďalší deň."

Spálňa by mala byť ladená v sýtejších farbách, odporúča sa modrá, zelená, svetlohnedá alebo broskyňová, vyhnúť by sme sa mali bielej, sivej a fialovej. V spálni by nemali byť žiadne kvety, pozor najmä na čínsku ružu alebo fikus. Ak už, potom je vhodná aloe vera alebo juka.

Detská izba

Posteľ by mala byť pri dverách, dodržať orientáciu sever-juh je nevyhnutné. Písací stôl by mal byť pri okne, dobre osvetlený, v strede miestnosti by malo byť miesto na sedenie na zemi, čím menej rôznych elektrických spotrebičov. Treba sa vyhnúť preplneným skriniam a poličkám. Dieťa by malo mať prehľad v tom, čo kde je a pokiaľ ide o farebné ladenie, univerzálna farba je žltá, oranžová, zelená, svetlomodrá, ružová, fialová.

Nie je dobré mať pri posteli plyšové hračky ani spať obklopený vankúšikmi, dieťa potrebuje mať v posteli priestor, jeho spánok nie je vždy pokojný. V detskej izbe nie je miesto na zrkadlo ani na sklené plochy, všetko ostré len zosilňuje vplyvy zón.

"O ich odrušenie by sa najlepšie postarala tečúca voda, teda by bolo dobré, aby dieťa malo svoju fontánku či akvárium, dostatok vlhkosti mu pomôže, aj pokiaľ ide o dýchanie. Môžeme mu k hlave postele dať krištáľ, tento kameň sa dá použiť pre akékoľvek znamenie, je to univerzálny rušič negatívnych vibrácií." (jl)

Rozdelenie znamení podľa živlov

Baran, Lev, Strelec - oheň

Býk, Panna, Kozorožec - zem

Blíženci, Váhy, Vodnár - vzduch

Rak, Škorpión, Ryby - voda

Doplnky v byte

Doplnky sú v tomto prípade nepostrádateľné. Vďaka nim dokážeme eliminovať vplyv geopatogénnych zón, aj keď sa ich vplyvu nezbavíme úplne, najmä nie v byte, kde sme súčasťou väčšieho stavebného celku. Sú rôzne, každému vyhovujú iné, niekomu sklenené ozdobné gule, používané ako ťažidlá, alebo pyramídy, sviečky z rôznych materiálov, farieb, drahé kamene, mušle, koraly. Čo sa však dá použiť všeobecne, sú fontány, akváriá, zrkadlá, sviečky a rastliny. Ak ich správne usporiadame, pomôžu nám vyrovnať sa s problémami, ktoré nie sú viditeľné, no i tak nás oslabujú.

Doplnky sú nepostrádateľné. Každému vyhovujú iné, niekomu sklenené ozdobné gule, používané ako ťažidlá, alebo pyramídy, sviečky z rôznych materiálov, farieb, drahé kamene, mušle, koraly. Čo sa však dá použiť všeobecne, sú fontány, akváriá, zrkadlá, sviečky a rastliny. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL


Radšej sedieť pri stene ako pri dverách alebo v strede miestnosti. Ak sa chceme vyhnúť pôsobeniu geopatogénnych zón, treba do rohov umiestniť rastliny alebo lampy, či stojany so sviečkami a vyhnúť sa sedeniu v priesečníku diagonál. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL


SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice
  2. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť?
  3. Veterné parky: vizuálny smog alebo nová estetika energetiky?
  4. Muži, nepodceňujte návštevu kardiológa. Srdce máte len jedno
  5. AI o nej píše, že je symbolom odvahy. Kvôli jedinému protestu
  6. eFleet Day 2025: Poznáme program a prezentujúcich
  7. S Kauflandom môže pomôcť každý, štartuje zbierka potravín
  8. Slovenskí milionári minulý rok bohatli rekordným tempom
  1. Jedinečný koncert EURYTHMICS v Bratislave
  2. LOVESTREAM Festival oznamuje prvú vlnu interpretov
  3. Knižnice získavajú novú príležitosť
  4. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice
  5. Nevšedný ostrov. Ischia priťahuje pozornosť čoraz viac turistov
  6. Muži, nepodceňujte návštevu kardiológa. Srdce máte len jedno
  7. Veterné parky: vizuálny smog alebo nová estetika energetiky?
  8. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť?
  1. Pravda o 50 % zľavách BUBO? Koľko ich vlastne je? 12 045
  2. Slováci oddnes nakupujú exotiku s BUBO za 50%. 8 744
  3. AI o nej píše, že je symbolom odvahy. Kvôli jedinému protestu 7 239
  4. Hodnotenie profesionála: Cestovali sme po Kanárskych ostrovoch 6 595
  5. Thajsko za polovicu? Ušetrite pri dovolenke tisíce eur 5 449
  6. Ísť do kúpeľov je IN 4 660
  7. Slovenskí milionári minulý rok bohatli rekordným tempom 4 435
  8. Za 2 dni si vybralo dovolenku viac než 2000 Slovákov 4 385
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Ľuboš Vodička: Bratislavský Robinson Karl Jetting
  2. Juraj Mravec: Projekt Nového Lida nereflektuje záujmy Petržalky
  3. Pavol Pálfy: Úradná tabuľa - zákonná povinnosť alebo služba pre občana?
  4. Danica Chames: Zbláznili sa, šli na dovolenku do Bratislavy
  5. Radko Mačuha: Sídlisko, kvôli ktorému bolo zbúrané podhradie. ( cyklus bratislavská krutosť)
  6. Ján Roháč: Čo nám ukázali cyklopruhy na Vajanského?
  7. Michal Drotován: Môže byť Bratislava 15-minútové mesto?
  8. Irena Šimuneková: Čriepky z Bratislavy - Keď utícha ruch veľkomesta...
  1. Radko Mačuha: "Žiadna pandémia krívačky a slintačky neexistuje". ( fikcia) 20 969
  2. Janka Bittó Cigániková: Pán Fico, nemajte strach! My na vašu úroveň neklesneme 18 811
  3. Richard Vilkus: Keď vládnu burani, päťkári a Samuel Migaľ. 17 313
  4. Rado Surovka: Liečba Ficom na demenciu národa nezaberá. 10 599
  5. Martin Ondráš: Prvé príznaky SLINTAČKY/KRÍVAČKY už sú na Slovensku 8 111
  6. Miroslav Ferkl: Kaviareň múdreho Kotlára 7 561
  7. Ján Šeďo: Stalo sa to včera na "urgente". 6 886
  8. Ján Valchár: Domáca sviňa za milión Eur a ako nesexovať päťkrát denne 6 201
  1. Tupou Ceruzou: Doživotná renta
  2. Karol Galek: Fico odovzdal Slovenské elektrárne českým finančným žralokom
  3. Radko Mačuha: J&T postavte planetárium M.R. Štefánika.
  4. Radko Mačuha: Ficovi zdochla koza a preto Slovensku zdochne celé stádo.
  5. Tupou Ceruzou: Žandári
  6. Tupou Ceruzou: Mimoriadna situácia
  7. Radko Mačuha: Fico už nieje antivaxer.
  8. Post Bellum SK: Mladé ženy a dievčatá poslali ľudáci na smrť ako prvé
SkryťZatvoriť reklamu